banner851

banner614

BAL’DA FİKSTÜR ÇEKİLDİ

Bölgesel Amatör Lig fikstür çekimi yapıldı. Kura çekimi sonucunda oluşan fikstüre göre Akçakocaspor sezonu deplasmanda Beyköy Belediyespor ise kendi sahasında açacak.

banner619
Spor 27.08.2016, 16:09
1315
BAL’DA FİKSTÜR ÇEKİLDİ

Bölgesel ligte ilimizi temsil eden Beyköy Belediyespor ve Akçakocaspor’un fikstürleri belli oldu. Çekilen kura neticesinde Beyköy Belediyespor ilk maçını İstanbul Modefenspor ile oynarken Akçakocaspor deplasmanda Zeytinburnuspor ile oynayacak. 2016-2017 sezonunda 12 grupta oynanacak Bölgesel Amatör Lig fikstür çekimi İstanbul'da yapıldı. Orhan Saka Amatör Evinde düzenlenen fikstür çekimine, TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi, Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan, TFF BAL İcra Kurulu üyesi Fahrettin Eserdi, 156 BAL takımının temsilcileri katıldı.

Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan'ın yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez yaptığı konuşmada, "BAL Ligi bizim amatör liglerimizin amiral gemisi. Bütün liglerimiz çok önemli ancak BAL'ın çok özel tarafı da duygusal bir lig olması. Türkiye'nin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine oynattığımız bir lig. 81 ilde oynanması, Türkiye'yi kucaklaması açısından çok değerli ve TFF tarafından da çok önemsenen bir lig. 2016-2017 BAL sezonunun hepimize hayırlı olmasını diliyorum. TFF Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören'in de dostluğun, kardeşliğin ön planda olduğu bir lig olması dileğini de ileterek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum" dedi.

Birden fazla grupta bulunan Ankara, İzmir ve İstanbul takımlarının hangi gruplarda yer alacağını belirlendiği kura çekiminden sonra 12 grubun fikstür çekimi yapıldı. Kulüpler 2016-2017 sezonu BAL Statüsü konusunda bilgilendirildi.

BAL'da 12 grup birincisi statüde belirlendiği şekilde play-off turuna yükselecek. Bu turda oluşan 6 eşleşme tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanacak ve galipler Spor Toto 3. Lig'e yükselecek. Bu turda mağlup olan 6 takım bir kez daha statüye göre eşleştirilecek ve yine tarafsız sahada tek maç üzerinden oynanacak 3 eşleşmenin galibi Spor Toto 3. Lig'e çıkacak son 3 takımı oluşturacak.


Haber; M.YILDIRIM

banner844
Yorumlar (1)
Kazım karabekir 5 yıl önce
yenilmemiş takım yoktur,BEYKÖYSPOR ile oynamamış takım vardır