banner851

banner614

BAŞKAN ALGÜN SERT KONUŞTU

Ekonomik krizin vurduğu Düzcespor’da camia şokta! Üst lig hayalleri kurarken transfer yasağı ile sarsılan taraftarlarda ise birçok kent takımı gibi Düzcespor’un da kapama ihtimali korkusu var. Düzcespor Kulübü Başkanı Cihat Algün Öncü Televizyon’da yayınlanan Sportmence Programı’na yaptığı açıklamada, “Düzce bunları hak etmiyor” diyerek sert konuştu.

banner619
Spor 12.01.2018, 12:02 12.01.2018, 17:29
4465

Neredeyse Türk futbolunun kanseri olan ve bulaşmadığı takım kalmayan mali sıkınıtlar Düzcespor’un yakasına da yapıştı.

Türk futbolunun lokomotifleri 4 büyüklerin bile zorlandığı ekonomik koşullar alt liglerdeki takımları derinden sarsıyor. Yöneticilerin har vurup harman savurmaları ile her dönem büyüyerek gelen borçlar, kulüpleri il idarecilerinin insafına terke etti. Birçok kent takımı kapanmamak için belediye ve siyasilerin desteklerini bekliyor.

Ekonomik buhranın son kurbanı Düzcespor oldu. Düzcespor geçmiş borçlarından dolayı 2 transfer ve tescil döneminde transfer yapamama cezasına çarptırıldı. Sezona iddialı başlayan ve play off hattında zirveyi takip eden kırmızı-lacivertliler karar sonrası büyük yıkım yaşadı. Sezonun ikinci yarısında yapılacak takviyelerle üst lige çıkmayı hedefeyen yönetimin ise eli kolu bağlandı.

Hafta içinde Türk futbolunun köklü takımlarından Gaziantepspor’un kapanabileceği haberlerinin çıkmasının ardından Düzcespor’da yaşanan kriz “Acaba Düzcespr’da kapanacak mı?” sorularını beraberinde getirdi. 

Öncü Radyo ve Televizyon’da yayınlanan Sportmence Programı’na canlı telefon bağlantısı ile konuk olan Düzcespor Başkanı Cihat Algün, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından Düzcespor’a verilen iki transfer ve tescil dönemi boyunca verilen transfer yasağına ilişkin konuştu.

“Oyunculara güvenim tam”
Algün konuşmasında, amaçlarının Ocak ayında yapacakları transferlerle Düzcespor’un ikinci yarıya daha güçlü girmesini sağlamak olduğunu ancak 3 yıl önceki transfer hatasının kendilerini bu duruma soktuğunu belirtti. Başkan Algün oyunculara güveninin tam olduğunu ve bu yasağın oyuncular arasındaki kenetlenmeyi ve hırsı artıracağnı kaydetti. Bu takımı ilk yarıya kadar bu oyuncuların getirdiğini kaydeden Algün, ikinci yarıya da bu oyuncular ile hedefe varacaklarını söyledi.Algün, “Bizlere bu konuda yardımcı olan Azizi Yıldırım’a, Sayın Bakanımıza ve milletvekillerimize teşekkür ederim” dedi.

Algün son olarak bundan böyle Düzce’nin daha çok kenetlenmeye ihtiyacı olacağını söyleyerek taraftara seslendi. Algün “Bu kenetlenmeyi yapalım yolumuzdan sapmadık” diye konuştu.

 

Yorumlar (11)
ilginç 4 yıl önce
ya arkadaş kriz var diyorsun transfer yasağı gelmseydi nasıl alacaktın o kadar adamları kandırmayın kimseyi antremana çıkmayan topçu gitsin bu şehirden
sportmen 4 yıl önce
Ekonomik kriz falan yok.Algı yapmayın.Hesapsız harcamanın karşılığı bu.Salon sporlarına ağırlık verilmeli küçük şehirlerde.Bu şekilde ülke temsiliyeti sağlanmalı.Her şehir futbolla olmaz.Futbolda büyükşehir dışı boş.
Düzce li 4 yıl önce
Kapansın tabi Düzce spor. Sayın algün başkanlığı aday olmasaydı kayyum atanacaktı. Kimse elini taşın altına koymuyor. En güzeli kapansın.
Eski Futbolcu 4 yıl önce
1992-1995 arası 3 yıl gururla ve onurla formasını giydiğim Düzce şehrinin vefakar insanları herşeyin en iyisini hakediyor ve inanıyorumki bu sene bu olaylar daha çok kenetlenmenizi ve şampiyon olmanızı sağlıyacakdır izmirden selamlar
Coo 4 yıl önce
Hay maşallah adamsın. İsmini de merak ettim vefalı insan. Allah yolunu açık etsin.
M 4 yıl önce
Futbol neden bizim için bu kadar önemli
mert 4 yıl önce
siyasilerin nesine teşekkür ediyorsun.ne yaptılar da biz duymadık
maraton 4 yıl önce
siyasetçiler açın kulağınızı daha hiçbirşey bitmiş değil manisa büyükşehir belediye spor başkanını ikna edin bu iş çözülüyor bitirin bu işi nedir bu pasivizelik yahuuu.
Hoca 4 yıl önce
Bu Sn Bahçelide bitiyor.Bütün Düzce Takımımız için kenetlenelim.Sn İlbaşkanı,Bakanımız ve milletvekillerimiz Manisa başkanını ikna edebilir.Sn Bahçeli isterse...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın