banner851

banner614

“BENİM İÇİN ÇOK KOLAY OLMAYAN BİR SÜREÇTİ”

Kore’de düzenlenen PBA Tour’da Düzce’yi ve Türkiye’yi temsil eden Usta Bilardocu Savaş Bulut, turnuvayı üçüncü sırada tamamladı. Kore'de ülkemizi başarı ile temsil Eden Bulut, yaptığı açıklamada, “Benim için çok kolay olmayan bir süreç aslında. 21 Kasım'da babamı kaybettim, sonrasında 15 Aralık tarihinde Kore’ye geldim ve 14 gün karantinada kaldım.” dedi.

banner619
Spor 27.01.2021, 14:11
1304
“BENİM İÇİN ÇOK KOLAY OLMAYAN BİR SÜREÇTİ”

Kore’nin Seul şehrinde Gimpo bölgesinde The Mayfield Otel’de düzenlenen 128 elit bilardocunun katıldığı PBA Tour 2021 4. Tur müsabakalarında Düzce’yi ve Türkiye’yi temsil eden bilardocu Savaş Bulut yarı final oynayarak büyük başarı elde etti.

128 kişi ile oynanan turnuvanın ilk turunda grubundaki HK Park, YG Jung ve MS Ham'i geride bırakan Savaş Bulut grubundan 1. olarak 64 turuna kaldı.

Son 64 müsabakalarında JM Hong, Su Oh ve JK Jung'u geride  bırakan Savaş Bulut yine grubunu birincilikle geçerek adını ana turnuvaya yani son 32 sporcu arasına yazdırdı.

Son 32 turunda Kore'nin güçlü bilardocularından BC Kim'i 3-1’lik skorla geçen Bulut,16 müsabakalarında SJ Woo'yu 3-2 ve çeyrek finalde IH Kim'i 3-1'lik skor ile geçerek yarı finale yükseldi.

Yarı finalde güçlü rakibi İspanyol Javier Palazon'a kaybeden Savaş Bulut Kore'de ülkemizi başarı ile temsil etti.

Savaş Bulut, "Benim için çok kolay olmayan bir süreç aslında. 21 Kasım'da babamı kaybettim, sonrasında 15 Aralık tarihinde Kore’ye geldim ve 14 gün karantinada kaldım. Arada 3. turnuva müsabakaları vardı. Orada da ana turnuvaya kaldım ve son 32’de kaybettim. 4. Turnuva benim için oldukça iyi geçti diyebilirim. Şimdi klasmanda 12.’liğe yükseldim. Önümüzde bir tur ve final müsabakaları var. Umarım orada daha başarılı olurum. Açıkçası babam için oynadım. Biliyorum ki ben burada 128. de olsam 1. de olsam o benimle her zaman gurur duyar ve duyacaktır. Yarı finalde kazanmak adına biraz fazla stresli olduğumu hissettim. Umarım bu kardeş ülkede daha güzel işlere imza atıp ülkemi, beni sevenleri ve babamı gururlandırabilirim. Biliyorum ki o bunları hissediyor." dedi.

PBA Tour 5. Tur müsabakaları 10-14 Şubat ve PBA Tour büyük final müsabakaları 26 Şubat-5 Mart arasında yine Kore'de gerçekleştirilecek. Savaş Bulut ülkemizi ve ilimizi temsil etmeye devam edecek.

Yorumlar (0)