banner851

banner614

BİRÇOK TAKIMIN CANI YANACAK

banner619

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan karar ile birçok takımın canı yanacak. Yeni koronavirüs kararı ile birçok takım hükmen mağlup sayılabilecek.

banner846
Spor 21.12.2020, 17:31
1415
BİRÇOK TAKIMIN CANI YANACAK
banner844

Türkiye Futbol Federasyonu, liglerin ikinci yarısında koronavirüs nedeniyle 9 kişiden az oldukları için sahaya çıkamayacak takımlara hükmen mağlubiyet cezası verecek. Ancak puan silme ya da ligden düşme kararı olmayacak.

Türkiye futbol federasyonu yakında alacağı karar şu şekilde belirlendi. A takım listesinde bulunan futbolcu sayısının 9’un altına düşmesi halinde o takım 3-0 hükmen mağlup sayılacak. Futbol talimatnamesinde iki kez hükmen mağlup olan takım küme düşer maddesinin covid-19 hastalığı nedeni ile uygulanmayacağı takımların sadece hükmen mağlup olacakları bilgisine ulaşıldı. Salgın nedeni ile ilk yarıda takımların maçları erteleniyordu. Ligin ikinci yarısında bu uygulama hükmen mağlubiyet olarak değişecek. Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu kararını kısa sürede açıklayacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Haber: Öncü Spor Servisi

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu