banner851

banner614

BİRLİKTEN KUVVET DOĞACAK

Düzcespor ve Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi işbirliğinde Teknopark’ta bir panel gerçekleşti. Düzenlenen programda Düzcespor’un sorunları, fakülte öğrencilerinin istekleri ve Düzce’de spor adına yapılması gerekenler konuşuldu. Düzcespor Başkanı’ndan sürpriz açıklama geldi.

banner619
Spor 02.05.2019, 14:04 02.05.2019, 17:38
1235

Teknopark’ta düzenlenen Düzcespor ve Spor Bilimleri Fakültesi buluşmasında Düzce’de olan spora dair her şey konuşuldu. Programa Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Düzcespor Kulübü Başkanı Orhan Aydın, Düzcespor Teknik Direktörü İskender Eroğlu, Düzce Üniverstesi Spor Bilimleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hakkı Çoknaz, Düzcesporlu futbolcular, fakülte öğretim görevlileri ve öğrenciler de katıldı.Açılış konuşmasının yapılmasının ardından program başladı. Düzenlenen program vesilesiyle Spor Bilimleri Fakültesi ve Düzcespor arasında birliktelik oluşmasını ve bu birlikteliğin Düzce’de ki sporun gelişimine katkı sağlaması amaçlandı.

Belediye Başkan Yardımcılığının yanı sıra Düzcespor Kulübü yönetim kurulu üyesi olan Celal Kasapoğlu’na “Önümüzde ki sezondan itibaren Düzcespor tüzel kişiliğinin dernek yapısından anonim şirket yapısına geçeceği ve bu çatı altına futbolun yanında şuan Belediye Spor bünyesinde faaliyet gösteren spor branşlarının da dahil edileceği” koşulan konular arasında, siz neler söylemek istersiniz sorusu yöneltildi. Kasapoğlu şunları söyledi:
Evet Düzcespor için çalışmalar devam ediyor. Benim görmek istediğim Düzcespor Kulübünün şu kadar maddi desteğe ihtiyacı var değil de Düzcespora gelir sağlayabilecek birtakım gelir kapısına sahip olmasıdır.

Başkan Müjdeyi Verdi

Düzcespor Başkanı Orhan Aydın gerçekleşen panelde sürpriz bir kararı da ilk defa açıkladı. Düzcespor için düşünülen tesisin 160 bin dönümlük bir arazi üzerine yapılacağı ve bu tesisin içinde farklı spor dallarına yer vereceklerini söyledi.
Programın sonlarına doğru katılımcılar öğrencilere bir takım sorular sordu ve kazanan öğrencilere Düzcespor anahtarlığı, atkısı ve futbolcuların imzaladığı formalar hediye edildi.

Kasapoğlu Duygulandırdı

Sorular arasında en dikkat çeken soru ise Celal Kasapoğlu'nun sorusu oldu. Kasapoğlu Düzcespor’un bazı sorunlarını halledebilmek için çıktığı yolda vefat eden kişi kimdir?’sorusunu öğrencilere yöneltti. Öğrencilerden birinin ‘Dedeniz Celal Kasapoğlu’ demesi salonda duygu dolu anlar yaşattı. Düzce Belediyesi Eski Başkanı Celal Kasapoğlu Düzcespor’un yaşadığı bir sıkıntı üzerine çıktığı yolda trafik kazası sonucu vefat etmişti. Sorunun ardından salonda büyük bir alkışla rahmetli Celal Kasapoğlu da sevgiyle ve saygıyla anıldı.
Program, konuşmacıların ve öğrencilerin fotoğraf çekimi ardından sona erdi.HABER: H.DURNA

banner844
Yorumlar (12)
vatandaş 2 yıl önce
Düzce spor, Düzce belediyesinin sorunu, sorumluluğu değildir. Artık şu sığ kasaba siyasetçisi kalıbında çıkın. Başkan yardımcısının , meclis üyesinin Düzce spor kulüp yönetiminde işi ne.. neden....Seçilmeden önce farklı şimdi farklı eylem yapıyorsunuz.
Celal efendiye 4 2 yıl önce
Aidiyet duygusundan bahsediyorsunuz. Meselelere böyle yaklaşamazsınız. Her branşın kendi gerçekleri vardır. Futbolun pisliğini kaosunu salon sporlarına bulaştırmayın. Beyaz ve siyah kadar farklı alanlar olduğunu anlayın artık.
Celal efendiye 3 2 yıl önce
Amatör branşları (voleybol, futbol) profesyonel olan bir kulübün çatısına sokmanız kadar yanlış bir şey yoktur. Bu konuda sizler ÜCRETSİZ danışmanlık yapacak insanlar var bundan da emin olun.
Celal efendiye 2 2 yıl önce
Sizin derdiniz salon sporlarını bitirmek ise bunu açık açık kamu oyuyla paylaşın. Özlü'nün seçimler öncesi verdiği tv demeçlerindeki söylemi ile şu anki tavır 180 derece farklı.
Celal efendiye 1 2 yıl önce
Belediye spor kulübü çatısı altındaki basketbol ve voleybolu Düzce sporun çatısı altına alınması kararı artık bu branşların yapılmayacağı anlamına gelir. Bu şehrimiz adına vahim hatadır.
Saygı yok 2 yıl önce
Bu toplantıyı tertip edenlerin futbol dışındaki branşlara gram saygısı yok. Neden diğer spor branşlarının il temsilcilerini yada kulüp idarecilerini çağırmadınız NEDEN...
Futbolunuz batsın insanları tiksindirdiniz.
Boş konuşuyorsunuz 2 yıl önce
Bugün belediye yönetiminde olan muhteremler, spor sizin anladığınız bir konu değildir. Düzce sporu ne halt ederseniz edin. Ama salon sporlarına dokunmayın, çünkü anladığınız bir alan değil. Bilenlere sorun muhteremler..
Yanlış 2 yıl önce
A.Ş olunca sanki her şey otomatikman düzelecek. Böyle bir şey yok. Ayrıca tüm branşların Düzce spor çatısı altında toplanması fikri kadar salakça ve değersiz bir düşünce görmedim. İşi bilenlere danışmıyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın