banner851

banner614

Bıyık'tan açıklama

banner619

Düzce A.S.K.F Başkanı Erdoğan Bıyık, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna ayrılan 50 milyar liranın son kuruşuna kadar alındığını söyleyerek, bu paranın nerelere harcandığı hakkında bilgi verdi.

banner846
Spor 30.09.2009, 17:59
205
Bıyık'tan açıklama
banner844

A.S.K.F Başkanı Erdoğan Bıyık, 2009 yılında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna ayrılan 50 bin TL'lik ödeneğin, 15 bin TL si ile malzeme, 30 bin TL si ile bina alınırken, 5 bin TL sinin de teşrifatta kullanıldığını bildirdi. Bakıldığı zaman bu ödeneğin 6-7 bin sporcunun desteklenmesi anlamında az olduğuna değinen Bıyık, idarecilere amatör camianın sıkıntılarından bahsederek ödeneğin fazlalaştırılmasını istediğini söyledi.

Amatör kulüplerin zor durumda olduğunu hatırlatan Bıyık, “ Başta valimiz olmak üzere, İl genel meclisi ve belediye başkanlarımız olmazsa spor kulüpleri gerçekten sahaya çıkamaz hale gelir. Belediye başkanlığının Düzcespor ve Gençlikspor gibi iki profosyonel kulübün yükünü çekmeye çalıştığını görmezden gelemeyiz. Fakat amatör kulüplerede İsmail Bayram'dan daha fazla destek bekliyoruz. A.S.K.F daire alımı sırasında bize büyük destek olan başta valimiz Bülent Kılınç, İGM Başkanı Sinan Aydın, Belediye Başkanımız İsmail Bayram İl Genel Sekreteri Kenan Üstünel ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Korhan Öztekin'e çok teşekkür ediyorum.” dedi Bıyık, Düzce'nin spor hayatı, sosyal hayatı ve ekonomik gelişmesi için tüm Düzceliler'in el ele vermesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
12°
açık