banner851

banner955

“BİZLER BAŞKALARI GİBİ DEDİKODU PEŞİNDE DEĞİLİZ”

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Spor – Güreş Danışmanı Ramazan Topal’ın sosyal medya üzerinden genç güreşçilere sahip çıkılmadığı yönündeki açıklamalarına, Düzce Belediyesi Spor Akademisi Yönetiminden cevap geldi. Düzce Belediyesi Spor Akademisi tarafından yapılan açıklamada, “Bizler ise başkaları gibi dedikodu, kişisel ve şahsi menfaatlerin peşinde değil, Düzce’mizin çocukları ve gençleri için sahip olduğumuz tüm imkânlarla çalışmaya, üretmeye ve başarılar elde etmeye devam edeceğiz” denildi.

Spor 22.09.2022, 17:48 23.09.2022, 13:53
2833
banner1032

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün spor – güreş danışmanı Avrupa şampiyonu eski milli güreşçi Ramazan Topal, sosyal medya üzerinden, genç güreşçilere sahip çıkılmadığı gerekçesi ile Düzce Belediyesi Spor Akademisi’ni hedef almıştı. Topal’ın yaptığı paylaşımlara Düzce Belediyesi Spor Akademisi Kulübü Yönetimi tarafından cevap gecikmedi.

“Düzce’nin çocukları ve gençlerini sporla buluşturma imkanı sağlamayı amaç ediniyoruz”

Düzce Belediyesi Spor Akademisi’nin 2021 yılında “Dünyada TÜRKİYE Türkiye'de DÜZCE” anlayışı ve “Spor Şehri Düzce” sloganı ile kurulduğu belirtilen açıklamada, “Düzce Belediyesi Spor Akademisi Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü'nün önderliğinde kurulmuştur. Kulübümüz kurulduğu günden itibaren Düzce’mizin sahip olduğu bölgesel ve coğrafi avantajları kullanarak şehrimizin tüm çocuklarına ve gençlerine sporla buluşma imkânı sağlamayı amaç edinmiştir. Bunu gerçekleştirirken de şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarından amatör kulüplere, bütün güç odaklarını bir araya getirerek nitelikli, profesyonel ve kurumsal bir anlayış ile hareket etmiştir. Bu kapsamda Kulübümüz Düzce Belediyesi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde şehrimizdeki tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarında 15.547 sayıda çocuğumuza ulaşarak yetenek taraması testleri yapmıştır” ifadelerine yer verildi.

“18 bin 758 sporcuya ulaştık”

Spor Akademisinin kuruluşundan bu yana 2021 yaz 2021 kış ve 2022 yaz spor okulları kapsamında 30 branşta 64 antrenör ile 18.758 sporcuya ulaşıldığı dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Spor okulları ve takım sporları dışında, bireysel spor faaliyetleri ile uğraşan şehrimiz sporcularının ulusal ve uluslararası müsabakalara katılabilmeleri noktasında maddi ve manevi destek vermekteyiz. Böylelikle Düzce’mizin ismini hiç bir karşılık beklemeden ulusal ve uluslararası arenalarda duyurmaya gayret göstermekteyiz. Kulübümüz, şehrimizin tüm sporcularına olan desteklerinin yanı sıra 8 branşta altyapı çalışmalarına da aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Altyapı branşlarımızdan ve şehrimizle özdeşleşmiş olan güreş branşımızın sporcularının sezon içindeki tüm çalışmalarına ve ülkemizin farklı bölgelerinde yapılan; gerek minder, gerekse çayır güreşi ve yağlı güreşlere bireysel veya takım olarak katılım sağlanması noktasında hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamıştır. Özellikle güreş branşı başta olmak üzere, sporcularımızın ihtiyaç duydukları sosyal destek, beslenme, malzeme, ulaşım ve fiziksel alan ihtiyaçları eksiksiz şekilde giderilmektedir. Yapılan başarılı yatırımlar, eğitimler ve çalışmalarımız sonucunda Türkiye’nin sayılı ve büyük kulüplerinin başarılı sporcularımıza yaptıkları transfer teklifleri, olağan ve gururlandırıcı bir durumdur. Sporcularımızın gelecekleri adına bu tarz tekliflerde, her zaman sporcu ve ailelerini düşünmeye devam edeceğiz. Önemli olan Düzce’miz ve Düzceli gençlerimizin geleceğidir.”

“Spor Akademisi ile ilgili mesnetsizce iftira ve karalama kampanyası başlatmışlardır”

Düzce’mizin, sporda geleceğine yön verecek olan uzun soluklu bu projenin şeffaf, hesap verilebilir ve kurumsal bir yapı ile yönetilmesi, geçmişte hasbelkader bazı makamlara gelmiş, devletimizin ve Düzce'mizin maddi ve manevi imkânlarını, hesap vermeden, sorgusuzca kullanmayı alışkanlık haline getirmiş, bazı münferit kişileri rahatsız etmiştir. Bu kişiler defaatle, oluşturmaya çalıştığımız bu kurumsal yapıya, alışmış oldukları fütursuz davranışlarla müdahil olmaya çalışsalar da başarılı olamamışlardır. Kendi istediklerini elde edemeyen bu odaklar başta sporun ve sporcunun yanında olma konusunu kendisine görev edinmiş Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’yü ve Düzce Belediyesi Spor Akademisi Kulübü yönetimini çeşitli mecralarda mesnetsizce iftira ve karalama kampanyası başlatmışlardır. Bizler ise başkaları gibi dedikodu, kişisel ve şahsi menfaatlerin peşinde değil, Düzce’mizin çocukları ve gençleri için sahip olduğumuz tüm imkânlarla çalışmaya, üretmeye ve başarılar elde etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte bizlerden desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen başta Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü ve Kulüp Başkanımız Muzaffer Leblebici’ye teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.”

Yorumlar (4)
Ömer bey 2 hafta önce
Ramazan bey işini yapıyor adam şampiyon olmuş şampiyon yetiştirmeye uğrasıyor eyy leblebici sende işini yap fabrikasının reklamını yapmak için lütfen faruk beyi ve belediyeyi kullanmayın düzceli değilsin düzceli gibi hareket etmeye çalışma yemezler.
Ahmet Hoca 2 hafta önce
Omrunu Gurese vermis RAMAZAN beyin herzaman Duzce halki olarak yanindayiz, Herkes konusuyor ama Ramazan beyin gecmisi yapacaklarinin kaniti oldugunu kimse dusunmuyor. Duzce Gures Takimi sadece Ramazan Beye danismanligi ve Yoneticiligi verildiginde basarilarin kacinilmaz olacagi tum Duzce gorecektir.
Anonim 2 hafta önce
Sporun içinden yetişmiş biri bayrağımızı avrupada zirveye çıkarıp dalgalandırmış biri bu işin içinde yaşayan biri sahip çıkılmadığını düşünüyorsa öyledir. Karalama çalışması değil, bir çağrı olarak bakılmalı ve rahat koltuklarımızdan kalkıp neye ihtiyacınız var diye sorulmalıydı...
akp li 2 hafta önce
peki ozaman leblebici kim.spor il mdr kim.memuriki gunde abileri sayesinde il mdr olup spodan anlamayanları dinleyin eyyy akp..yeskilatınızı yiyolar uyuyun..bumu spora desteğiniz.
15
parçalı bulutlu