banner851

banner955

DÜZCE’DE 1 ADET VAR

Düzce ilinde çim futbol sahası eksikliği sürüyor. Bütün ilçelere ve merkeze suni futbol sahası yapılırken birçok oyuncunun sakatlığa maruz kaldığı gözlerden kaçmadı.

Spor 14.08.2020, 15:31
996
DÜZCE’DE 1 ADET VAR
banner1032

Düzce ilinde çim sahası olan tek adres Bahçeköyspor sahası olarak görülüyor. Bu sahasının onarım yapılması halinde daha iyi olacağı alınan bilgiler arasında yer alıyor. Düzce merkez ve ilçelerde suni çim sahalar bulunurken gerçek çim saha bulunmuyor. Suni çim sahada futbol oynayan futbolcuların eklem bölgelerinden kalıcı sakatlıklar yaşadığı gözlerden kaçmazken çim futbol sahaların bir adet değil 5-10 adet olması isteniyor.

BAKIMININ ZOR OLDUĞU SÖYLENİYOR

İlçelerde bulunan birçok çim saha yıkılırken yerine suni çim saha yapıldığı ve çim saha bakımlarının çok zor olduğu, bu yüzden suni çim sahalara dönüşlerin olduğuna değinildi. Spor uzmanları tarafından yeni yetişen genç oyuncuların çim sahada çalışmasını isterken suni çim sahaların eklem bölgelerinde kalıcı sakatlıklar bıraktığını da vurgulandı. Spor uzmanları tarafından futbolcuların kramponlarını iyi seçmesi istenerek şu ifadeler kullanıldı: “Krampon altında bulunan dişlilerin kısa olması gerekiyor, uzun olduğunda suni çime takılmaları kolaylaşıyor ve sakatlığa davetiye çıkarıyor.”

Yorumlar (1)
ÇAKIR 2 yıl önce
Hazır çim sahaları bakımı zor diyerek meraya çevirenler insanlara ne kadar değer verdiklerini gösteriyor yazık çok yazık
21
açık