banner851

banner614

DÜZCE’NİN TAKIMI YER BULAMAZKEN…

banner619

Düzce Belediyesi’nin GCT şirketine sattığı erkek basketbol, erkek voleybol ve kadın basketbol takımlarının Düzce Belediyesi’ne ait binada kalmaya devam ettiği ve geçen süreç boyunca kira vermediği öğrenildi. Düzce ismini takımlardan kaldırıp İstanbul’da spor faaliyetlerine devam etmeyi planlayan şirketin yerine belediye binalarının Düzce’deki takımlara tahsis edilmesi gerektiği sesli olarak dillendirilmeye başlandı.

banner846
Spor 05.09.2020, 13:38 05.09.2020, 13:41
3156
DÜZCE’NİN TAKIMI YER BULAMAZKEN…
banner844

Düzce’de bulunan birçok amatör takımın ve Düzce’nin spor alt yapısındaki oyuncu ve teknik heyetin kalacak yer bulamadığı bilinirken Düzce Belediyesi’nden satın aldığı takımların başındaki ‘Düzce’ ismini bile kaldırmayı hedefleyen Global Connect Travel (GCT) şirketinin hala belediye binasını tek kuruş ödemeden işgal etmesi tartışmaya açıldı.

Bilindiği gibi erkek basketbol, erkek voleybol ve kadın basketbol takımları İstanbul merkezli GCT şirketine satılmasına karşılık, kural gereği bu takımların 2 yıl gibi bir süre Düzce’de maçlara çıkması gerekiyor. Bu sürenin tamamlanması ile birlikte takımlardaki Düzce ismini kaldırarak şirket ismini kullanacak olan şirket, takımları İstanbul’a taşıyacak. Bu durum sporseverlerin büyük tepkisine neden olurken, şirketin kısa zamanda Düzce ile hiçbir bağın kalmayacak şekilde yapacağı bu hamleler, ‘O zaman neden Düzce takımları dururken, bu şirkete ücretsiz bina imkanı tanınıyor?’ eleştirilerinin yükselmesine neden oldu.

Düzce ibaresinin silineceği bu takımların hangi amaç ve nedenle Düzce Belediye binasında kalmaya devam ettiği sorusuna cevap bekleniyor. Düzce’nin spor kamuoyu tarafından Düzce Belediyesi’ne ait binanın Düzcespor akademi takımları ve Düzce’de aktif spor faaliyeti gösteren amatör takımların kullanımına tahsis edilmesinin daha doğru ve faydalı olacağı belirtildi. Düzceli sporseverler de sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla bu duruma tepki gösterdi.

GCT ŞİRKETİNİN AMACI NE?

Düzce Belediyespor’u satın alan ve zorunlu olarak birkaç yıl maçlarını Düzce ilinde oynamak durumunda kalan bu şirketin asıl amacının ne olduğu sorgulamaya açıldı. Spor kamuoyu Düzce ilinin basketbol ve voleybol sporlarının yakın tarihte sona ereceği, basketbol ve voleybol tutkunu sporcuların ve taraftarlarının nasıl bir çıkmaza gireceği ise akıllara soru işareti olduğu görüşünü aktardı.

Haber: Öncü Spor Servisi

Yorumlar (9)
Ramazan 11 ay önce
Yakışır düzce'ye....
Sporcu 12 ay önce
Bu takımlarda Düzce'nin çocukları forma giyiyor. Öncü salon sporlarına zaten gelmiyor. Bu tesis zaten Fenerbahçeye takas olarak verilecek.
Osman 12 ay önce
GCT denen şirket olmasa şu an ilimizde basketbol, voleybol takımı olmayacaktı.Düzce kız basketbolu için yatırım yapıyorlar.şehir destek olursa yıllarca burada kalacaklarını da söylediler.güreş yapacak düzceli çocuklara malzeme desteği yapıyorlar.hiç bir Düzce’linin yapmadığı iyilikleri yapıyorlar.Daha ne yapsın adamlar...
toprak 12 ay önce
bu takıma virüs ugramıyor galiba öncü. Fabrikanın sahibi nerede diye haber yapıyorsun bu takımın sahibi nerede
Ramis yılmaz 12 ay önce
Allah aşkına belediye başkanı Faruk özlü devreyi girip bunları dışarı yollamadım lazım birde salonu sahamızı kullanıyorlar. Gitsinler İstanbula. Bizim çocuklar bu tesisleri kullansınlar hadi Faruk başkan bunu yapta görelim.
Murat Aydın 12 ay önce
Ya arkadaş bu belediye ne iş yapar adamlar tesislere çöktü çıkarın buradan NERDE kslıyorlatsa kalsınlar. Çok doğru bizim çocuklarımız kalsın.
Fatih Bedir 12 ay önce
Öncü spor ajansına teşekkürler.. Hatta Güreş salonunu da kullanıp Gençlik Spora bir bedel ödemiyorlar. Düzce’mizin ismini kullanmayacak bu takımların yerine birçok milli sporcu yetiştiren diğer branşlarımıza verilsin örnek Judo.. Bakın o zaman Düzce’mizde ne Avrupa Dünya Şampiyonu çocuklar yetişiyor.. Düzce olarak hep plaka kodumuz gibi en sondayız imkanlarımızı kullanamıyoruz maalesef..
Fatih Bedir 12 ay önce
Altına imza atılacak nokta bir haber.. Öncü spor habere teşekkürler.. Altyapı veya birçok milli sporcu yetiştiren diğer branşların kullanamadığı bir tesisin artık Düzce ile bağlantısı olmayan satılmış branşların kullanması son derece içler acısı bir durum.. Hatta Halter salonunu da kullanıp Gençlik Spora herhangi bir bedel ödemiyorlar.. Örnek olarak verin orayı Judo takımına yatılı olarak şimdi 20-25 olan milli sporcu sayısını Avrupa Dünya şampiyonları olarak Düzce’ye getirmezlerse istediğinizi yapın...
Ert. 12 ay önce
Acaba devir anlaşması gereği olabilir mi ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın