banner851

banner955

DÜZCESPOR'DA SON DURUM

Öncü RTV’nin Pazartesi akşamı klasiği olan Sportmence programının bu haftaki konuğu Düzcespor yöneticisi ve Genel Kaptanı Ömer Arslan'dı. Arslan, 'İyi şeyler yaptığımızı düşünüyorum' dedi.

Spor 15.01.2019, 17:21 15.01.2019, 18:33
1238
DÜZCESPOR'DA SON DURUM
banner1032

Her hafta Pazartesi akşamı Öncü TV’de yayınlanan Sportmence Programında Düzcespor’da ilk yarıdan bu tarafa neler yaşandığı, tesisleşme, kamp programı ve alt yapının durumu gündeme konuşuldu.  Programa konuk olarak Düzcespor yöneticisi ve genel kaptanı Ömer Arslan da katıldı.


“Düzcespor’daki son durumu öğreneceğiz”

Düzcespor’da sezon başından bu tarafa neler yaşandığını genel kaptan Ömer Arslan’a soracağız diyerek söze başlayan Murat Yavuz şöyle devam etti. “Bu akşam çok değerli iki konuğum ile beraber Düzcespor’u konuşacağız. Sezon başından beri neler yaşandı. Maç haftasına girdik, Düzcespor’daki son durumu öğreneceğiz. Konuklarım Abdulkadir Kadıoğlu ve Düzcespor yönetim kurulu üyesi aynı zamanda genel kaptanı Ömer Arslan. Önce Ömer Arslan kimdir diye soralım


“Bize zorda olduğu dönemlerde Düzcespor emanet ediliyor”

Aziziye doğumluyum diyerek söz alan Ömer Arslan, Düzcespor sürecini şöyle anlattı“ Çıktığımız yıl görevdeydim. İlk yıl kümede kaldığımız yıl da görevdeydim. Bize zorda olduğu dönemlerde Düzcespor emanet ediliyor. Birinci kongrede Dursun Ay bizi göreve getirdi. Özgür bey ile birlikte göreve geldik. Hızlı hareket etmemiz gerekiyordu. Kısa süremiz vardı, oturduk yönetim kurulu ile birlikte hızla hocaya karar verdik. Transfer çalışmalarımız başladı. İyi şeyler yaptığımızı düşünüyorum.


“Ben her antrenmana gelip kameraya çekilmesini tasvip etmiyorum”

Kulüpte bir scout ekibinin olmadığından yakınan Arslan “ Haftanın ilk antrenmanına basınımız davetli. Basın her antrenmana gelsin takip etsin isteriz. Basın işlerimizi Volkan bey basını bilgilendiriyor. Ben her antrenmana gelip kameraya çekilmesini tasvip etmiyorum. Ama telefonumuz hep açık duruyor bilgi ihtiyacı varsa mutlaka paylaşıyoruz. Kapı arkasında saklayacağımız hiç bir şey yok her şeyimiz şeffaf. Düzcespor’da iyi şeyler oluyor. Bizim kulübümüzün bir scout ekibi yok. Bu ciddi kalemlerin olduğu şey, yılda iki üç milyon futbolcu giderlerinin olduğu şey. Bunları kazandırmamız lazım. Başaramadığım şeylerden birisi budur. Bunu Düzcespor’a kazandıracağız” dedi.


Scout ekibine seçeceğiniz insan çok önemli”

Scout ekibinin kazanma hırsı olanlardan oluşturulmasını tavsiye eden yorumcu Abdulkadir Kadıoğlu “ Scout ekibine seçeceğiniz insan çok önemli. Neden önemli scout ekibinde olan insanların kazanma hırsı olan insanlardan olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.


“Altyapıya önem vermeliyiz”

Düzcespor’un kurtuluşunun alt yapı olduğu görüşünü savunan Arslan “ Alt yapıya önem verirsek Düzcespor’u bugünkü konumundan daha ileriye çıkartabiliriz.  Bundan dört yıl evvel akademi ligimiz yoktu çünkü BAL’daydık. BAL’dan çıktık ilk yıl çıkardık. İkinci yıl Mehmet bey’de çıkardı. Üçüncü yıl Cihat bey çıkarmadı. Yeniden göreve geldik bu arada bir kesiklik oldu. Bugünden alt yapıdan faydalanma imkânımız yok. Alt yapı ile ilgili ciddi çalışmalarımız var örneğin Muhammet Emir Yıldırım’ı çıkardık” diye konuştu.

OFSPOR’da profesyonel futbol hayatını sürdüren Ömürcan Yıldırım Sportmence programına canlı yayında telefon bağlantısı ile katıldı.


“Düzcespor’da profesonel olmak istemiştim olmadı”

Düzcespor’da profesyonel olmayı çok arzuladığını ifade eden Ofspor’lu Ömürcan sözlerine şöyle devam etti. “ iyi akşamlar ben Ömür Can Yıldırımlı 1993 Düzce doğumluyum. Aktif futbol yaşantımı Ofspor’da devam ettiriyorum. Sezon başında kötü başladık sonra çıkışımız oldu iyi gitmeye başladık. Devre arası kampımızı iyi geçirdik. Bu hafta Düzcespor ile maçımız var, heyecan var. İyi olan kazanır inşallah. İki takımında puana ihtiyacı var. Bizim de iyi bir ivme kazanmamız lazım. Yakın arkadaşlarım Düzce’de oynuyor hepsine başarılar diliyorum. İyi olan kazanır diyorum. Düzcespor’da profesonel olmak istemiştim olmadı. 16 yaşında Tavşanlı Linyitspor’a gittim. Tavşanlı Linyitspor’da profesyonel oldum. Orada beş sene oynadım. İnegöl de bir sene oynadım. Fethiye, Niğde maceram oldu ondan sonra da Ofspor oldu” dedi. 


“Kulüp başkanına küfür edilmesine imkân verilmesin”

Kulüp başkanlarına küfür edilmesine karşı olduğunu belirten Arslan “ Aziz Yıldırım’ın Düzcespor başkanlığına ihtiyacı mı var.? Biz ne yapıyoruz onu da yadırgıyoruz ağıza alınmayacak laflar söylüyoruz. Bunlara kimse pirim vermesin. Kulüp başkanına küfür edilmesine imkân verilmesin” dedi.


“insanlar empati yapamıyor”

İnsanların hakaret etmeden evvel empati yapması gerektiği görüşünü vurgulayan Kadıoğlu “Burada insanların iyi bir empati yapması gerekiyor. Kulüp başkanı ve sizin yedi gün yirmi dört saat Düzcespor’u düşünen insanlarsınız. Kimsenin sahip çıkmadığı dönemde siz Düzcespor’a sahip çıktınız. Kongre yapıldı kimse çıkmadı ikinci bir kongre yapılıyor bütün takımlar kampa çıkmışken olmayan Düzcespor’dan bir Düzcespor yapmaya çalışan bir başkanla şuan gecesini gündüzüne katıyor sizinle beraber burada insanlar empati yapamıyor. “ tespitinde bulundu.


“Düzcespor Taşköprü, Darıyeri Mengencik sahasında idman yapacak”

Yakın zamanda Üçköprü ve Darıyeri Mengencik sahasında da Düzcespor’un idman yapmaya başlayacağı müjdesini veren Arslan, “ Düzcespor tesislerinin ufak tefek eksiklikleri var tamamlamaya çalışıyoruz. Orası bir tesis değil bir kompleks. Dursun bey burasının açılışı için plan yapalım dedi. Gençlik spor Taşköprü’nün bakımını yapıyorlar idman yapma açısından. Üç köprü ve Darıyeri Mengencik sahası var. Gençlik müdürü arkadaşlara talimatı verdi orasının tırpanının yapacaklar. Yakın zaman da Taşköprü, Darıyeri Mengencik sahası idman yapmaya müsait. Biçimleri yapılacak üç çim saha da idman yapacağız. İlk hedefimiz çim saha kazandırmak” dedi.


“Düzcespor’da hoca değişikliğinin sebebi nedir”

Yavuz'un 'Cüneyt hocanın Düzcespor’dan ayrılmasının sebebi nedir?' sorusuna Arslan şu yanıtı verdi;
"Cüneyt hocamıza verdiği hizmetler için teşekkür ediyorum. Cüneyt hoca kendi hedeflerinden dolayı ayrılmak istiyorum dedi. Herhangi bir sorunumuz yoktu. Bizde başımızın üstünde yeriniz var dedik çıktı başkan beye istifasını sundu. Herhangi bir kavgamız yoktu.” 

Şimdiki Teknik Direktör Kenan Öztürk’ten memnunuz diyen Arslan sözlerine şöyle devam etti; ““Menejerler konusu var. Bir karar vermek zorundasınız bu konu da özgür bey iki hoca ile randevu ayarladı gitti Kenan hocayı aldı geldi. Kenan hocadan memnunumsunuz evet memnunuz. İnanıyorum ki Kenan hoca ile başarı yakalayacağız. Hoca değişikliği oldu uyum süreci oldu herkes sabırlı olmak zorunda. Ben birileri istiyor diye hocayı değiştiremem. Bu hata eskiden yapıldı şimdi yapamayız. Az bir şey sabır edeceğiz.”


Kenan hoca futbolcular tarafından da çok sevilen bir hoca

Futbolcuların Kenan Öztürk’ü çok sevdiği tespitinde bulunan Kadıoğlu “ Ben Kenan hocayı daha önce tanıma fırsatı buldum. Kenan hocamız gerçekten çok düzgün bir insan. Futbolcularla çok iyi diyaloğu olan bir insan. İnsan olarak Kenan hocamıza sahip çıkmamız gerekiyor. Kenan hocanın Düzcespor için çok iyi olacağını düşünüyorum. Futbolcular tarafından da çok sevilen bir hoca. “ dedi.


“Şıralık'ta televizyon ve buzdolabına ihtiyaç var”

Televizyon ve Buzdolabı eksiklerinin olduğunu belirten Arslan “ Bugün ona ihtiyacımız var çalışma da yapıyoruz çözeceğiz inşallah, tesiste iki tane televizyonumuz var oturma salonumuz var. Odalar iki kişilik “ dedi.


Geçen yıl ikinci yarı maç başlarını alamamış çocuklar federasyona vermişler”

Transfer yasaklarının olmadığını açıklayan Arslan “Geçen yıl ikinci yarı maç başlarını alamamış çocuklar federasyona vermişler. Federasyon diyor ki bu parayı ödeyeceksin ondan sonra transfer yapacaksın. Şöyle bir çalışma yapılıyor.  TFF’ye 498.000 lira ödememiz var. Ödememiz halinde transfer yapabiliyoruz. Futbolcularımızla Barış bey ön görüşme yapıyor. 500.000 lira kulübün kasasında yok. Ne olacak gelecek birisi Sponsor olacak, yardım olacak ki transfer yapılsın. İki futbolcumuz ayrıldı yerlerinin doldurulması gerekiyor. Barış beye 12-13 oyuncu ile görüşüyor“ şeklinde konuştu.

Planlı gitmek zorunda olduklarını belirten Genel Kaptan “ Geçen hafta Cuma günü listeyi verdik arkadaş arıyor. Barış beye söyledim ihtiyacımız olan bölgelerde alacağı olan futbolcuların içinde oynamak isteyen varsa önce onlarla görüşelim dedik. Dört beş tane kabul eden var. Futbolculara dedi ki bize bir dönem müsaade edin dedik. Kabul edenler var etmeyenler var görüşmeler sürüyor “ dedi.

Uzlaşı olursa Düzcespor’a gelmek isteyen eski sporcularının da olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Arslan “ Bu gençler Düzce’ye hizmet edecekler bu çocukları nasıl alıp getirelim. İlk getirdiğim gruba Çocuklara şunu söyledim yerel liglerde oynayacaksınız tecrübe kazanacaksınız. İkinci dönemi var gelecek yılı var daha yaşınız genç. Hepsi hak verdiler. Alt yapıdan her hafta iki futbolcu üste gelecek bir hafta idman yapacak, yemeklerinden yiyip havayı soluyacak ” dedi.


“Aybars, Talha, Enver ve Sabutay dışındaki futbolcuların parasal sorunlarını çözdük”

Mevcut on bir futbolcumuz bizi Federasyona verdi diyen Arslan sözlerini şöyle tamamladı; “ Şu anda dört futbolcu ile anlaştık 22 kişi kalıyor. Aybars, Talha, Enver ve Sabutay dışındaki futbolcuların parasal sorunlarını çözdük.  Talha ile Enver federasyona hiç vermediler. Sabutay federasyona verdi süreç geldi geçti hala burada. Kötü niyetli olarak bunlar vermediler. Profesyonel futbolcular bunlar haklılar” dedi.


SPOR SERVİSİ


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (6)
Düzcenin derdi 4 yıl önce
Düzce'nin derdi de gündemi de Düzce spor değildir. İnsanlar bıkmış, bıktırmışsınız.
İnsanlar belediyeden yaşamlarına dokunacak medeni hizmetler, medeni bir şehir bekliyor. Bunu anlayın artık anlayın.
vatandaş 4 yıl önce
Belediye olarak Düzce spor yönetimine talip olmanız en büyük yanlış. Sizleri insanlar
bu işler için seçmedi. Meclis üyeleri kulüp yönetiminde ne işi var. Düzce sporu şehrin varlıklı insanlarına bırakın artık.
Emre emreciksin 4 yıl önce
Madem sabutay federasyona verdi takımı kaptanlığı alın bu adamdan takım kaptanı Birliği beraberliği sağlaması lazım ilk önce bu para mı alamadım diye şikayet ediyorsa işine baksın
8161 4 yıl önce
Ne açikladin neyi aydinlattin sonuç ne yine 0
vatandas 4 yıl önce
Siyasetin futbolla işi olmamalı otopark parasini 1 yıl öncesine kadar belediye vermiyordu bu takımı sadece aziz başkan duzetir
haşim saray 4 yıl önce
Bunca zaman sustuk, ses çıkarmadık. Şurada kaldı Pazar gününe az bir zaman. Deplasmana gidiyorsunuz. 20 Ocak’da maçımız var. Önce çıktı Özgür başkan dedi acil para lazım. Geçen Başkan adayı Faruk Özlü yemek veriyor orada diyor ki, Acil paraya ihtiyaç yok. Kalıcı bir çözüme ihtiyaç var. Dün akşamda Yönetimde ki isim Ömer Arslan geçmiş sezondan kalan borçlar ödenmediği için transfer yapılamayacağını söylüyor. Kulüpte para yok diyor. Bunun sebebi kim? Taraftar olarak bizmiyiz? Giden futbolcuların y
15
parçalı bulutlu