banner851

banner614

Düzcespor'a oyuncu verilmesi konusu ortamı gerdi.

Amatör Lig fikstür çekiminde konuşan ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzcespor'a oyuncu verilmesi konusunda ilginç açıklamalarda bulundu.

banner619
Spor 14.09.2009, 18:45
193
Düzcespor'a oyuncu verilmesi konusu ortamı gerdi.

Bıyık, “Daha önce bütün iyi sporcularımızı Düzcespor'a vermek konusunda bir fikir birliği sağlamıştık. Veren kulüplerimiz oldu vermeyen kulüplerimiz oldu. Düzcespor bizim takımımız şehrin takımı. Tabi ki destek olacağız. Ama şöyle bir şey söylemek istiyorum. Burada elli beş tane takım var. Düzcespor burada kiminle mücadele edecekte kendini ispatlayacak. Hatırlayın geçen sezon bütün kulüpler Düzcespor'a bilendi. Herkes Düzcespor'u yenmek için takım yaptı. Kendi kendimiz kandırmayalım. Düzcespor en iyi futbolcuları toplayıp sahaya çıkarsa karşısında hiçbir takım olmaz. Örneğin Kaynaşlı her şeyini Düzcespor'a verdi,. Kaynaşlı'da Beyköy'de çok iyi oyuncular var. Verelim hepsini Düzcespor'a. Yani bu bir ölçü değildir bence. İlk önce kendi futbolcunu kendin yetiştireceksin, Kaynaşlı'da kendi futbolcusunu kendi yetiştirecek ama Kaynaşlı'da ki çocuğun hedefi Düzcespor'da oynamak olacak. Beyköy'ün de ki çocuğun hedefi Belki Beyköy 3. Lige çıkamazsa Beyköy'ün de oynamak veya Düzcespor'da oynamak olacak. Futbolu zenginleştirmeye çalışacağımıza küçültmeye çalışıyoruz farkında olmadan.” şeklinde düşüncelerini açıkladı.

“Kendimizi kandırmayalım”

Amatör takımların emek vererek yetiştirdiği topçuları Düzcespor'a vermesinin takımları zorda bırakacağını savunan Erdoğan Bıyık, takımların onca masraf yapıp,futbolcu yetiştirip Düzcespor'a vermesinin yanlış olduğunu vurguladı. Bıyık, “ Düzcespor'u kimse benim kadar sevmesin. Burada kimsenin 55 tane takımı mahvetmeye talan etmeye hakkı yok. Herkes aklını başına alsın. Para harcıyorsunuz, hoca tutuyorsunuz. Sonra diyorsunuz ki bu takımlar bize sporcu versin. O zaman bu alt yapıyı niye oluşturdunuz? Ben bu anlamda bütün takımların talan edilip de bütün iyi sporcuların Düzcespor'a toplanmasını Düzcespor'un kendisini kandırması olarak görüyorum. Bunu açıkça söylüyorum. Kendimizi de kandırmayalım, Düzcespor'u da kandırmayalım.” dedi.

Yorumlar (0)