banner851

banner614

İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR!

banner619

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ilki geçen sene düzenlenen “Aydınpınar Köyü Güreş Festivali” bu yıl yeni etkinlikleride içinde barındırarak ulusal düzeyde katılım ile gerçekleştirilecek. Festivale birçok başpehlivan ve güreşçi katılım sağlayacak...

banner846
Spor 18.05.2017, 12:24 18.05.2017, 12:36
694
İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR!
banner844

Aydınpınar Köyü Muhtarlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “ II. Aydınpınar Köyü Güreş Festivali ” ulusal düzeyde spor kulüplerinin katılımı ile yarın (19 Mayıs 2017) 14:00-18:00 saatleri arasında Aydınpınar Köyü, Kızılcapınar Mevkii'nde yapılacak. Aydınpınar Köyü Güreş Tertip Komitesi tarafından yapılan açıklamada “Organizasyonumuzun genel hedefleri; gençlerimizin ata sporumuzu öğrenmeleri, gelecek nesillerimize aktarımının sağlanması, onların bir spor dalına yöneltilerek madde bağımlılığı ile farkındalık sağlamak, günümüzde ihtiyacını daha çok hissettiğimiz birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi. Bu kapsamda bölgemizde ki güreş spor kulüpleri ile ortak çalışmalar yürütülmektedir. Birincisini gerçekleştirimiz bu organizasyonun beklentilerimizin üzerinde bir fayda sağladığından dolayı daha kapsamlı yeni bir etkinlik programı ile geniş ve genç kitlelere ulaşmayı hedeflemekteyiz.” ifadeleri yer aldı.

Birçok güreşçi katılacak!

Bu yıl ki etkinliklere Uçurtma Şenliği ve Grup Samistal'ın da eklendiğini dile getiren Aydınpınar Köyü Güreş Tertip Komitesi; Güreş festivalinin 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 2014 yılının Başpehlivanı Fatih Atlı, Başpehlivanlar Ümit Balta, Ahmet Kavakçı, Murat Aydoğdu, Mahmut Kavakçı'nın yanı sıra bölgemizden ve ilimizden onlarca güreşçinin katılımı ile gerçekleşeceği bilgisini verdi. Geçen sene yaklaşık 4000 kişinin katılım sağladığı Aydınpınar Köyü Güreş Festivali bu yıl Güreş Tertip Komitesi içinde 2003 yılında Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan olan Kenan Şimşek öncülüğünde düzenlenecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nezlinde okul güreş takımlarını etkinliklere katmak, gençlerin ata sporunu öğrenmeleri, onların bir spor dalına yöneltilerek madde bağımlılığı ile mücadelede farkındalık sağlamak, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, bölgenin tanıtılması adına başlatılan çalışmalar kapsamında bölgede ki güreş spor kulüpleri ile ortak çalışmalar yürütülerek hayata geçirilen güreş festivalinde folklor, güreş, uçurtma şenliği, yarışmalar gibi bir çok etkinlik yer alacak. Yarın 14:00-18:00 saatleri arasında Aydınpınar Köyü, Kızılcapınar Mevkii'nde gerçekleştirilecek olan festivale tüm Düzce halkı davet edildi.

Yorumlar (0)