banner851

banner614

LİGE GİREMEZSİNİZ

Türkiye Futbol Federasyonu, 2020-2021 Sezonu Amatör Futbol Ligleri Uygulama Esasları'nı yayınladı. Liglerin Şubat ayı sonu ya da Mart başında başlaması bekleniyor.

banner619
Spor 18.01.2021, 10:30
359
LİGE GİREMEZSİNİZ

TFF'den yapılan açıklamada, 2020-2021 sezonunda amatör futbol müsabaka, tescil ve disiplin uygulamaları, amatör lisans işlem bedelleri, amatör liglerde yaş ile kategorilerin yer aldığı uygulama esaslarının yönetim kurulu toplantısında kabul edildiği belirtilerek yayımlanan Uygulama Esasları’nda şu hususlara dikkat edilmesi gerektiği aktarıldı:

“2020-2021 Sezonunda İl Tertip Komitelerince, amatör küme büyükler kategorisinde Süper Amatör Lig ve 1.Amatör liglerdeki takım sayıları ile 2.Amatör liglerdeki takım sayılarının aynı oranda kalması şeklinde terfi tenzillerinin yapılarak Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Lig takım sayısının,2.AmatörLig takım sayısından fazla olmamasına dikkat edilir. 2020-2021 sezonunda Covid-19 salgını nedeniyle birçok ilimizde 1.Amatör Lig’den Süper Amatör Lig’e zorunlu olarak fazla takım çıkartıldığı aynı şekilde 2. Amatör Lig’den 1.Amatör Lig’e veya fazla takım çıkartıldığı, ya da 2.Amatör Lig ile 1. Amatör Lig’in birleştirilmesine karar verildiği için ligler arasında olması gereken denge bozulmuştur. 2020-2021 sezonundan başlayarak bu dengenin yeniden oluşturulması için İl Tertip Komitelerimiz gerekli düzenlemeyi yapacaklardır. Tertip Komitelerince tanzim edilen lig statüleri ilgili kümenin ligleri başlamadan önce onaya gönderilecek ve Federasyonca onaylanmasını takiben takımlara, futbol il temsilciliklerince yazılı olarak tebliğ edilecektir. Lig statüsü onaylanmayan müsabakalar kesinlikle başlatılmayacak ve il Hakem Kurulu bu maçlara hakem ataması yapmayacaktır. Amatör İşler Kurulunca illerde Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör liglerin oynatılmasına karar verildiği takdirde, bu liglerin oluşturulması ve bu liglerdeki takım sayıları, Amatör İşler Kurulu’nun görüşü alındıktan sonra tespit edilecektir. Vize-referans (Lige katılma) bedelini Türkiye Futbol Federasyonu’na yatırmayan takımlar kesinlikle lig fikstürüne dahil edilmeyerek, lisans işlemleri yapılmayacaktır. 2019-2020 Sezonunda TFF 3.Ligine terfi eden takımların amatör takımları istekleri halinde illerindeki büyükler kategorisindeki en alt amatör ligden müsabakalara katılabilecekler. Yerel büyükler kategorisinin en üst liginde takımı olup da dereceye giren profesyonel takımların amatör takımları, illerindeki play-off müsabakalarına ve BAL’a katılamaz.

banner844
Yorumlar (0)