banner851

banner614

PİSTİN TOZUNU ATTIRIYORLAR

banner619

Yurt içinde yapılan Off-Road etkinliklerinde direksiyonun başına geçen modacı arkadaşlar Seçil Kırca ve Elif Elfida Yılmaz, pistte verdikleri mücadeleyle bu spora merak salan kadınlara cesaret veriyor.

banner846
Spor 13.07.2021, 12:34 13.07.2021, 16:48
1092
banner844

Babaları sayesinde 10 yıl önce Off-Road sporuyla tanışan ve yaklaşık 3 yıldır pistlerde mücadele eden Kırca ve Yılmaz, hafta içinde modayla ilgilenirken hafta sonunda pistlerde mücadele ediyor.

Bursa Diriliş Off-Road Spor Kulübü üyesi kadın sporcular, yarışlarda aldıkları derecelerle de çevreden olumlu tepkiler alıyor.

Bursa, Düzce, Karabük, Ankara, Bolu ve Zonguldak'ta düzenlenen yerel ve Türkiye şampiyonalarında birincilik ve farklı dereceler alan modacı arkadaşlar, zorlu pistlere meydan okumaya devam ediyor.

"OFF-ROAD YAPMAYI ÇOK SEVİYORUM"

Seçil Kırca, AA muhabirine, pistte yarışırken çok heyecanlandığını, bambaşka bir dünyada olduğunu söyledi.

Off-Road sporunun kendisi için bir tutkuya dönüştüğünü vurgulayan Kırca, "10 yıldır Off-Road ile uğraşıyorum. Babam sayesinde başladım Off-Road’a. Babam motor ustası ve Off-Road araçlarının bakımları ile ilgileniyor. Babamla Off-Road yarışlarına gitmeye ve seyretmeye başladım.

Daha sonra bende de merak uyandırdı ve 3 yıldır yarışlara katılıyorum. Çevreden de güzel tepkiler gelmeye başlayınca daha çok cesaretlendim ve yarışlara daha fazla katılmaya başladım." dedi.

Kadınların istediği zaman her şeyi başarabileceğini belirten Kırca, katıldığı yarışlarda genellikle hep dereceleri olduğunu anlattı.

Kırca, geçen yıl Düzce'de katıldıkları yarışta 2'nci olduklarını ama genellikle birinciliklerinin bulunduğunu kaydederek, "Off-Road yapmayı da çok seviyorum. O piste girdiğim zamanki heyecan ve adrenalinle çok farklı bir dünyada oluyorsunuz. Onu hissettiğiniz zaman Off-Road’ı bırakamıyorsunuz. Ben moda tasarımcısıyım. Hafta sonu arabalarla oynayıp hafta içi dikiş dikiyorum. Kadınlar istediği zaman her şeyi başarabiliyor." diye konuştu.

Kırca'nın hem yardımcı pilotluğunu hem de moda tasarımında yardımcılığını yapan Elif Elfida Yılmaz da "Çok güzel bir deneyim. Benim için hayatıma farklı tecrübeler katıyor. Ablamı yönlendirmem gerekiyordu ayrıca çevreye de hâkim olmam lazımdı. İlk başta endişelendim ve korktum birazcık ama daha sonra eğlenceli bir hal aldı. Devam etmeyi düşünüyorum ve ablamın yanında yardımcı pilot olarak yarışlara katılmayı devam edeceğim." diye konuştu. (AA)

Yorumlar (2)
adam 3 hafta önce
bazı bayanların ağzı erkeklerin etmediği küfürleri ediyorlar.sanki herkes annesinin karnından usta sürücü olarak doğuyor.ben rastladım 2 kız bir kadına ağza alınmayacak küfürler ettiler..ben etmem o küfürleri..küfür ettkleri bayan çok hanımefendi biri ona küfür eden kızlar kimdi bilmiyorum ama kesin o....dular..
Düzceli 3 hafta önce
Boş işler