banner851

banner614

RAKAM YÜKSELİYOR

Bölgesel Amatör kümeye şu ana kadar 90 kulübün gireceği öğrenilirken, Beyköy Belediyespor ve Akçakocaspor lige giremeyeceği Çilimli Belediyespor’ un ise kararsız kaldığı öğrenildi.

banner619
Spor 20.05.2021, 14:01
448
RAKAM YÜKSELİYOR

2020-2021 Sezonu Bal müsabakalarının statüsü belirlenmiş, gruplandırılması ve fikstür çekimi tamamlanmışken TFF Sağlık Kurulu, Covid-19 nedeniyle 09 Nisan 2021 tarihinde şartların elverişli olmamasından dolayı lig organizasyonunun yeni riskler taşıdığı konusunda görüş birliğine vararak ligin Mayıs ayının son haftasına kadar oynatılmaması kararı almıştı. Ayrıca, 30 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihlerini kapsayan 17 günlük tam kapanma kararı verilmesi ve bu dönemde takımların antrenman yapmalarının durdurulması Bal müsabakalarının başlama tarihini Haziran ayının 1. haftasına çekmişti.

Gelinen süreçte sezon sonunun yaklaşmış olması, sıcakların başlaması, Covid-19 riskinin devam etmesi nedeniyle bazı kulüplerin Bal'da oynama haklarını kaybetmeden bu sezon oynamama taleplerini, bazı kulüplerin de sıkıştırılmış bir takvim ile ligin yeni bir statüyle oynatılması taleplerini dikkate alan Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin lige katılıp katılmama kararını belirli kıstaslar koyarak kulüplere bıraktı.  

Buna istinaden 265 Bölgesel Amatör takım lige girip girmeme konusunda kararsız kalmıştı ilimizde Akçakocaspor ve Beyköy Belediyespor bu yüzden hakkını yeni sezonda kullanacağını beyan etmiş, Çilimli Belediyespor kararsız kaldı. 

Bu zamana kadar 90 kulüp lige gireceğini grupların yeniden belli olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

banner844
Yorumlar (0)