banner851

banner614

SOFUOĞLU SOLUĞU CUMAYERİ’NDE ALDI

banner619

Dünyaca ünlü motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu, geçirdiği talihsiz kazanın ardından soluğu Cumayeri’nde yapımı devam eden pistte aldı. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile pistte incelemelerde bulunan Sofuoğlu, pistte ilerlemeler olduğunu belirterek, “Yeni belediye başkanımızın da en az eski belediye başkanımız kadar destek olacağını söyledi. Kendisi çok hevesli” dedi.

banner846
Spor 11.10.2017, 17:50 11.10.2017, 18:39
6447
banner844

Dünyaca ünlü motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu  yaklaşık 2 hafta önce yarış sırasında geçirdiği kazanın ardından soluğu Cumayeri’nde yapımı süren yarış pistinde aldı. Sofuoğlu’na incelemeler sırasında, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna da eşlik etti.“İlerlemeler olmuş, çok sevindim”
Yaptığı basın açıklamasında geçirdiği kaza nedeniyle vücüdunun çeşitli yerlerinde kırıklar olan Sofuoğlu “halime şükrediyorum” diyerek şu ifadelerde bulundu:

“Bugün ayakta olabilmek benim için çok güzel. İlk hastaneye getirildiğimizde doktorların öngördüğü süre 8 hafta yatmamızdı. Ama hamdolsun 1 hafta sonra hastaneden çıktık. Ama emin olun ki hastaneden çıkar çıkmaz evime değil Cumayeri’ndeki piste gelip kontrol ettim. Çünkü en önemli dönemdeyiz alt yapı dönemindeyiz. Burada bulunup bazı kontrolleri yapmamız gerekiyordu. O anlamda da gelip gördüm ki ilerlemeler olmuş buna çok sevindim. Bizim en büyük destekçimiz Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi idi.”

Belediye Başkanı Dursun Ay’ın da en az Mehmet Keleş kadar bu piste destek vereceğini kaydeden Sofuoğlu bu yatırımın Düzce’ye getirisinin büyük olacağını söyledi.

“Nesiller boyunca anılacak güzel bir pist olacak”
Projenin kendisini heyecanlandırdığı Sofuoğlu hastanede kaldığı süre boyunca sürekli pisti görmek istediğini belirterek şöyle konuştu:

“Sabırsızlıkla burayı görmek istiyordum. 2 gün önce hastaneden çıktım ve ilk geldiğim yer Cumayeri’ndeki pistti. Yapılan bu proje nesiller boyunca anılacak güzel bir yatırım.”

Yaptığı konuşmasında dünyaca ünlü sporcunun çok gayretli olduğunu söyleyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, “Dolayısıyla ne gerekiyorsa yapacağız. Burayı Düzce’nin marka pisti yapacağız.” dedi.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (4)
Ritimci Fikret 4 yıl önce
Zaten ilimizin kalkınması birazda böyle yatırımlarla olur. Film, dizi sektörü, spor faaliyetleri, tanıtım, turizm ve açılış derken epey yol alırız. Aferin Kenan'a her fırsatta Düzce'ye geliyor. Halk onu seviyor.
Düzce spor yatırım fakiri 4 yıl önce
Düzce'ye olimpiyat hazırlık merkezi büyük stad kardüz eftenia otel efteni tabiat parkı kurugöl futbol takımları kamp merkezi gs bjk spor yatırımı golf alanı nerde
Sezgin 4 yıl önce
Kim ne derse desin cumayeri tüm ilçelerden daha çok çalışıyor aktif belediyecilik Cumayerinde yapılıyor. Başkan TUNA hep vizyon projelerle gündemde.. masAllah demek duser
SUAT ÖZTÜRK 4 yıl önce
AFERİN SANA BE ARKADAŞ BÜYÜK PROJE DÜZCE LİLER FARKINDA DEĞİL FAKAT BU PİST BAJA VE KAYNAŞLI KROS PİSTİ DÜNYA ŞAMPİYOLARINDA ADI GEÇECEK PROJELER YAKIN GELECEKTE DÜZCE ADI DÜNYA BASININDA YAZACAK