banner851

banner614

TEBRİKLERİ HAK EDİYORLAR

banner619

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 02.06.2021 tarihli toplantısında, üst iki ligde bulunan kulüplerimizin Çim Saha Sorumlusu atamasına, atanacak çim saha sorumlularına Federasyon tarafından teorik ve pratik eğitim semineri verilmesine ve seminer sonrası yapılacak değerlendirme ile başarılı olanlara "çim saha sorumlusu sertifikası" verilmesine ilişkin Stadyum ve Güvenlik Komitesi Talimatı'nda yaptığı değişiklik kapsamında düzenlenen Çim Saha Sorumluları Eğitim Semineri, Riva'da başladı.

banner846
Spor 29.06.2021, 09:58
679
TEBRİKLERİ HAK EDİYORLAR
banner844

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşen seminer 30 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek. Üst iki ligde bulunan kulüplerimizin atadıkları Çim Saha Sorumluları'nın katıldıkları eğitim seminerinde, eğitmen olarak TFF Çim Denetim ekibinde bulunan yetkililer ile UEFA çim danışmanı yetkililer eğitim veriyor.

Seminerin açılış töreninde Tesisler ve Yatırımlardan Sorumlu TFF Yönetim Kurulu üyesi Nuri Akın ve TFF Stadyum ve Güvenlik Müdürü Cenk Cem birer konuşma yaptı.

Türkiye liglerinde bir çok futbol sahası çok kötü durumdayken Düzce stadyumu güzelliği ile gelen deplasman takımlarının iştahını kabartıyor. Düzce gençlik spor il müdürlüğünün üstün gayreti ile bakım onarımı yapılan Düzce 18 Temmuz stadyumu hala ilk yapıldığı görülürken tebrikleri hak ediyor.

 Eğitim seminerinde, TFF çim denetçileri tarafından hazırlanan müfredatta, "uluslararası ve ulusal futbol mevzuatı ve TFF çim saha stratejisi" dersinde FIFA, UEFA ve TFF talimatları, maç kategorileri, maç görevlileri, lisans çeşitleri, rehber kitaplar; "Tasarım ve inşa" dersinde, saha tasarımı, drenaj, sulama, alttan ısıtma, gelişmiş drenaj sistemleri; "Bakım ve yönetim" dersinde çim kesim, havalandırma, sulama, verticut/fırçalama/unirake, ara ekim, yırtık talimatları, ufak hasarların tamiri, büyük ölçekli çim zemin değişimi; "Bitki biyolojisi ve çim" dersinde çim bitkileri, iklim ve çim bitkileri, bitkinin büyümesi ve gelişimi; "Toprak ve Bitki Besleme" dersinde toprak ve toprak analizi, kumun önemi, su iletkenliği, toprak istekleri, bitki besleme, gübreler toprakla etkileşmesi, toprak kimyası; "Bitki Zararları" dersinde hastalık, yabani ot, zararlı tespitleri, bozukluklar, kuru yamalar (lekeler); "Aşırı iklim koşulları ile mücadele ve Maç Hazırlığı" pratik dersinde (sahada eğitim), oyun çizgileri, bayrak-kale direkleri, 2 gün önceki/ 1 gün önceki maç günü, maç sonrası ve 1 gün sonrası yapılması gerekenler; "Saha bakım makine kullanım ve kalibrasyon" (sahada) eğitimi verilecek.

Seminerin son günü yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara, TFF tarafından "Çim Saha Sorumlusu Sertifikası" verilecek.

Yorumlar (1)
Hizmetli 1 ay önce
Haberde süper lig kulüpleri diyor. Haber başka, yorum başka