banner851

banner614

TFF GÜÇLÜNÜN YANINDA

Son zamanlarda yasak olmasına rağmen play-off maçlarında tribünlere giren, mesafe ve maske kurallarının dışına çıkan taraftarlar için TFF kulüplere yeni bir genelge gönderdi.

banner619
Spor 18.05.2021, 13:44
361
TFF GÜÇLÜNÜN YANINDA

Bazı takım başkanları TFF’nin vereceği cezayı bile bile maçlarına seyirci aldığı gözlerden kaçmazken bazı takımlarda ceza almamak için yoğun çaba harcadığı biliniyor. TFF bu takımları bilirken sesi hiç çıkmadı. Bu demek oluyor ki TFF’de güçlünün yanında oldu.

TFF Yönetim Kurulu tarafından aksine bir karar alınmadığı sürece, Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası 2020 – 2021 Sezonu müsabakaları seyircisiz olarak oynanır. 2- Seyircisiz olarak oynanacak olan müsabakalarda stadyuma girebilecek kişiler liglere göre Ek-2’de belirtilen tabloda gösterilmiştir dedi.

İŞ İŞTEN GEÇİNDE YENİ TALİMAT

MADDE 4 – STADYUM TEST BÖLGESİ Stadyum Test Bölgesi (Ek-1), soyunma odası alanlarını ve koridorlarını, hakem soyunma odaları ve koridorları, doping kontrol odası, futbolcu ve hakem ilk yardım odası, temsilci odası, T Alanı, yedek kulübelerini, yedek kulübesini genişletmek için kullanılan ek koltuklar, yedek kulübesi arkasında yer alan tribünde kullanılan koltuklar ile sahayı, sahanın kenarındaki reklam panolarına kadar olan çevresini ve ısınma alanlarını kapsar. Bu bölgede yer alan ve Ek2’de belirtilen kişiler Covid-19 PCR testi yaptırmak zorundadır.

 MADDE 5 – STADYUM DÜZENİ

  1. Protokol tribünü, ev sahibi ve misafir takım soyunma odaları, hakem odası, temsilci gözlemci odası, doping kontrol odası, futbolcu ve hakem ilk yardım odası, basın toplantı salonu, basın tribünü, foto muhabirleri odası, basın çalışma odası, flaş röportaj alanları ve stadyumda kullanılan tüm çalışma odalarının yüzeysel dezenfeksiyonu sağlanarak hijyen kurallarına uyulması, bu alanlara ve stadyum giriş kapılarına dezenfeksiyonların sağlanması için el antiseptikleri konulması zorunludur.
  2. Kullanıma açık olacak olan tuvaletlere yeteri kadar sabun, tek kullanımlık kağıt havlu, el antiseptiği konulması ve saat başlarında hijyen kurallarına uygun olarak temizlenmesi ve birden fazla pisuvar ve lavabo olan tuvaletlerde; pisuvarlar ve lavabolar arasında birer boşluk bırakılması ve boş bırakılan pisuvarlar ve lavaboların kullanıma kapatılması zorunludur.
  3.   Yedek Kulübelerine ve saha kenarına 20’şer metre ara ile el antiseptiği konulması zorunludur.
  4.   Stadyum içerisinde bulunacak olan kişilerin konumları ile oturma ve çalışma düzenleri Ek-3’de gösterilen Stadyum Yerleşim Planına uygun olarak yapılır.
  5.   Protokol tribününde oturacak kişiler 2 koltuk boşluk bırakılacak şekilde ve arka sıradaki oturma düzeni arada bir sıra boş bırakılmak suretiyle ön sıraya göre çaprazlama olarak oturmalıdır. Protokol tribününün kapasitesinin yeterli olmaması halinde yan taraftaki tribünler protokol tribünü olarak kullanılabilir ifadelerine yer verdi.
banner844
Yorumlar (0)