banner851

banner614

TFF İŞİ YOKUŞA SÜRÜYOR

Bölgesel Amatör Lig’in başlama tarihi haziran başına ertelenirken, statüde de değişiklik planlanıyor. Sıkıştırılmış programla oynanacak lige katılmayan takımlar bir sonraki sezon lige girme hakkına sahip olacak.

banner619
Spor 21.05.2021, 13:24
551
TFF İŞİ YOKUŞA SÜRÜYOR

Tüm ASKF Başkanlarına gönderilen yazıya göre, şu anda lige girme hakkı olan 266 kulübe lige girip girmeyecekleri yazılı olarak sorulacak. Yeni statüde 3. Lig’e çıkan takım sayısında değişiklik olabilecek. Şu anda 266 takıma göre 9 kulübün 3. Lig’e çıkması planlanıyor.

Yeni statü hazırlanırken, her 30 takım için 1 terfi öngörülüyor. Bu demektir ki, örneğin sıkıştırılmış programa girmeyi sadece 240 takım kabul ederse 3. Lig’e 8 takım çıkacak. 210 takım girerse bu rakam 7 olacak.

240’tan fazla takım olması durumunda yine 9 takımın çıkması öngörülüyor, zira şimdiki ortalama da 266/30= 8.8 durumunda. Elbette son karar TFF’ nin olacak.

Dilekçe verip lige girmeyen düşecek

2020 -2021 sezonunda Bal’ a katılım dilekçesi vermesine rağmen lige katılmayan kulüpler küme düşürülecek. Aynı şekilde Bal’a katılan kulüplerden müsabakaya çıkmayan, müsabakalarda olay çıkartan, sahte futbolcu oynattığı ve anlaşmalı müsabaka yaptığı tespit edilen takımlar AFDK kararı ile küme düşürülebilecek. (Ancak bunda bir kesinlik yok)

Testleri kulüpler ödeyecek

Her kulüp maçlar öncesi futbolcu ve diğer takım görevlilerinin PCR testi giderlerini kendisi karşılayacak. Ayrıca saha içi görevlileri, top toplayıcı ve sedyeciler’in PCR testi de yine ev sahibi tarafından ödenecek denilirken, TFF işi yokuşu sürdüğü söylendi. İlimizde Akçakocaspor ve Beyköy Belediyespor hakkını yeni sezonda kullanacağını söylerken Çilimli Belediyespor Yönetim Kurulu ile bugün bir toplantı gerçekleştireceğini, bu toplantının ardından bir açıklama yapacağı öğrenildi.

banner844
Yorumlar (2)
Kazım Karabekir 4 ay önce
Resimde ki takımın asaleti
yav hehe 4 ay önce
biriside çıkıp demiyor ki bu kadar çeteye kim göz yumdu ve nasıl bu kadardı diye!
ben söyleyeyim KANDIRILDIK derler..