banner614

Voleybol yaygınlaştırılıyor.

banner619

Düzce Yetiştirme Yurdu öğrencilerinin sosyal aktivitelerini yaygınlaştırmak amacıyla öğrencilere voleybol dersleri veriliyor.

banner846
Spor 06.08.2008, 18:12
185
Voleybol yaygınlaştırılıyor.
banner844

Düzce'deki sportif faaliyetlere gençlerin ilgisini arttırmak için girişimler devam ediyor. Son olarak Düzce Yetiştirme Yurdu'ndaki öğrenciler de 18 Temmuz Spor Salonu'nda koçları Muhsin Abat tarafından çalıştırılıyor. Yaklaşık iki aydır devam eden voleybol derslerinden yurt da okuyan 60'a yakın öğrenci faydalanıyor.

Yapılan etkinlik hakkında düşüncelerini aldığımız voleybol koçu Muhsin Abat, çalışmaların iki aydır devam ettiğini ama yaz tatili dolayısıyla katılımların şu an tam anlamıyla sağlanamadığını ifade etti. Öğrencilerin voleybolu öğrenmeleri için ilk iki ay topsuz antrenmanlara tabi tutulduklarını belirten Abat, iki ayın ardından artık çocukların topla antrenman yapacak kapasiteye ulaştıklarını söyledi.

Düzce'deki voleybol eğitiminin yetersiz olduğuna da değinen Abat, Düzce'de futbol ve basketbol çalışmalarında yine kaliteli eğitimin yapıldığını ama voleybolda aynı şeyi söyleyemeyeceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
24°
az bulutlu