banner851

banner955

Yatçılık ve yelken sporları kulübü kuruldu !

Düzce Üniversitesi bünyesinde faaliyet göstermek üzere kurulan Yatçılık ve yelken Sporları Öğrenci Topluluğu faaliyetlerine başladı.

Spor 26.02.2009, 14:54
229
Yatçılık ve yelken sporları kulübü kuruldu !

Düzce Üniversitesi'nin adı artık uluslararası yarışmalarda da duyurulacak. Düzce Üniversitesi bünyesinde faaliyet göstermek üzere kurulan Yatçılık ve yelken Sporları Öğrenci Topluluğu faaliyetlerine başladı. Yatçılık ve Yelken sporunu üyelerine ve yaşanan yöre halkına tanıtmak amacıyla kurulan Kulübün başında Üniversite'nin 5. sınıf öğrencilerinden Önder Erarslan bulunuyor.Kulübün danışmanlığını ise Prof. Dr. Ömer Günal yürütüyor..

24 üye ile faaliyetlerine başlayan kulübün amacı kurulacak bir takımla Türkiye ve Dünyadaki bütün yat ve yelken yarışlarına Düzce Üniversitesi adına katılıp yarışmak ve Hem Düzce'nin hem de Düzce Üniversitesi'nin adını dünyaya duyurmak... . Bu konuda gerekli eğitimleri devam eden kulüp üyelerinin yarışlara katılmak için hazırlık yaptıkları belirtilirken, tek eksiğin ise 30 Bin TL değerindeki bir tekne olduğu belirtildi. Teknenin temini için sponsor arayışlarının devam ettiğini belirten Kulübün başkan yardımcısı Dr. Semih Korkut, ihtiyacımız olan tekneye sahip olduğumuz anda yarışlar için hazır olacağız. Dedi. Düzce'de ilk kez kurulan Yatçılık ve yelken Sporları kulübüne istenilirse danışman öğretim üyesinin yazılı onayı ile dışarıdan sivil üye de olunabiliyor.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu