banner851

banner955

YENİ STADYUMUN KAPASİTESİ DÜŞÜK BULUNDU

Türkiye’de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle stadyumlarda kesintiye uğrayan futbol coşkusu, yapımı tamamlanan ve yenilenen 32 modern statla yeniden başlatmaya hazır.

Spor 26.02.2021, 17:29 27.02.2021, 10:59
2319
YENİ STADYUMUN KAPASİTESİ DÜŞÜK BULUNDU

AA muhabirinin Gençlik ve Spor Bakanlığından edindiği bilgilere göre, Türkiye'de yapımı tamamlanan ve yenilenen 32 stadın toplam kapasitesi 1 milyona yaklaştı.

Yapımına devam edilen Bayburt, Elazığ, Erzincan, İzmir Alsancak, Karaman, Manisa Turgutlu, Ordu, Sinop, Tokat Erbaa ve Yozgat ile proje ve ihale aşamasındaki Ankara, Bilecik, Niğde ve Şırnak Cizre stadyumlarının da hizmete girmesiyle yeni ve yenilenen statların seyirci kapasitesi, 1 milyonu geçecek.

İzmir Alsancak, Ordu, Sinop, Tokat Erbaa, Manisa Turgutlu, Erzincan ve Elazığ statlarının yapımı, 2021 yılında tamamlanacak. Düzce iline ise 8181 kişilik stadyum inşa edilecek. Düzce iline yapımı planlanan yeni stadyumun kapasitesi spor adamları tarafından düşük bulundu. Düzceli sporseverler ve spor otoriteleri tarafından Düzce iline en az 15 veya 20 bin kişilik stadyumun inşa edilmesi gerektiği vurgulandı. (AA / ÖNCÜ SPOR SERVİSİ)

Yorumlar (6)
hamza 2 yıl önce
o stadta kalici konutlardan kaldirilan gures sahasinin 2. el demirleriyle yapilacak koy mu dayi burasi rezil ettiniz memleketimi
nurettin 2 yıl önce
15 bin kişilk olmassa hiç yapmayın daha iyi ..düzceye ihanet olur..göz boyamayı bırakın..hiç bir siyasetçimiz yetkilimiz cumhur başkanımızla görüşmüyomu reis düzceyi çok sever bu konuyu iletsin biri uyumasınlar..
adamın teki 2 yıl önce
8bin kişilik stadı hiç yapmayın, 5binlik stadın yerine 8binlik stad mı yapılır?
Düzceli 2 yıl önce
Yeter yeter paraları boşa harcamayın
Abdullah kurt 2 yıl önce
Düzceye sekizbin kişilik stat günü kurtarmak için yapılan bir yatırım olur. 1967 1968 yıllarında biz bu statta 5 bin kişiyle ful maç seyrediyorduk. 30 bin kişilik şehirlere 10 bin kişilik stat 500 bin kişilik düzce,ye sekizbin. El insaf el vicdan.
Düzceli 2 yıl önce
Kesinlikle yeni sdat in kapasite si çok az yarın öbür gün takım üst liglere çıkacak bir kere yapılıyor büyük yapılsın
Yeni Sayımız