Düzce’de Küçük Sanayi Sitesi arkasında bulunan Akınlar merasında daha önce vahşi depolama alanı olarak kullanan bölgede duyarsız vatandaşlar tarafından ateşe verilen atıklar çevre kirliliğine neden olmaya devam ediyor.

Ömrünü tamamlamış lastik ve plastik atıkların yakılmasıyla çevre katlediliyor. Düzce Belediyesi başta olmak üzere, ilgili tüm kuruluşlar bu katliama karşı mücadeleye devam etse de duyarsız vatandaşlar havayı, toprağı ve suyu kirleten davranışlarından geri kalmıyor.

Bu olaylara bir yenisi daha eklenirken Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü, aldıkları ihbarını değerlendirerek kısa süre içinde olay yerine gitti. Çöplük olarak kullanılan alandaki yangını kontrol altına alan ekipler ardından soğutma işlemi gerçekleştirdi.

Bölgede düzenli olarak kontrol gerçekleştiren zabıta ekipleri, bir yandan da ihbarları değerlendirerek İtfaiye Müdürlüğü ile birlikte anında müdahalede bulunsa da çevre düşmanı faaliyetler bir türlü son bulmuyor.

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada çevreye ve havaya zarar verilmesinden dolayı tüm Düzcelilerin zarara uğratıldığı belirtilerek vatandaşlar uyarıldı. Özellikle çöplerin dökülmesi ve bu çöplerin yakılması ile ilgili duyarlı olmaları istenirken, hava ve toprak kirliliğinin önlenmesinde toplumun her kesiminin sorumluluğu olduğu vurgulandı.