banner851

banner955

'AÇIK KAPI' VATANDAŞIN HİZMETİNDE

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan 'Açık Kapı Milletin Kapısı' bürosu Düzce Valiliği girişinde hizmet vermeye başladı. Valilik bünyesinde oluşturulan büroda, vatandaşın sorun ve önerileri alınıyor.

Yerel Haber 21.03.2018, 14:54 22.03.2018, 17:31
2390

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan 'Açık Kapı Milletin Kapısı' projesi kapsamında Düzce Valiliği bünyesinde oluşturulan Açık Kapı Bürosu, 15 Mart tarihi itibariyle halkın hizmetine sokuldu. Vatandaşların sorun, talep ve önerilerini iletebileceği Düzce Valiliği girişinde hizmet veren büroya ilişkin Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı bilgilendirmede, şunlar kaydedildi: “İçişleri Bakanlığı’nın devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güvenin artması, vatandaş talep ve beklentilerinin tek noktada toplanması ve oluşturulacak politikalara esas teşkil edecek veri analizlerini yapmak amacıyla kurulan Açık Kapı uygulaması vatandaşlarımızın yoğun ilgisini çekmiştir. Bu kapsamda oluşturulan büroda uygun ve özel eğitime tabi tutulan beş personel hizmet vermektedir. Tüm vatandaşlarımızın ve kimlik numarasına sahip kişilerin yararlanabileceği Açık kapı uygulaması internet ve mobil uygulamalardan da iletişim imkanı sağlanmış olup merkeze https://www.acikkapi.gov.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir.”

Açık Kapı’dan kimler yararlanabilir?
Açık Kapı uygulamasından bütün vatandaşların ve yabancı kimlik numarasına sahip göçmenlerin yararlanabilecek.

Açık Kapı’ya başvurduktan sonraki süreç nasıl işler?
Başvuru yapıldığı anda başvuru sahibine SMS yoluyla bir başvuru numarası gönderilip başvuru elektronik sisteme kaydedilecek. Başvuru sahibi bu numarayla giriş yaparak başvuru durumunu online olarak takip edebilecek. Oluşturulan başvurular konusuna göre ayrıştırılarak ilgili kuruma yönlendirilip 7 gün içinde çözüme kavuşturulması hedeflenirken, taleplerin durumuna göre başvuru sahibiyle birebir iletişime geçilebilecek. Başvurular ve başvuru süreci; ilgili personelin yanında, vali yardımcısı ve bizzat vali tarafından izlenecek.

Haber: C.ÜSTÜNER
 

 
 
banner844
Yorumlar (4)
Pentona 5 yıl önce
Ayakta alkışlıyorum
VATANDAŞ 5 yıl önce
Sorunlu vatandaşları içeriye almamanın yöntemini bulmuşlar...
Acık kapı 5 yıl önce
Şifreli kapısı olan valiliğin acık kapı uygulaması yapması ironi gibi olmuş.Halka tüm kapılar acık olmalı.
İşsiz 5 yıl önce
soru bir: adam kayırmalar ne zaman bitecek.
soru iki: istisnai kadro diye kpssye girmeden memur olanlar ne olacak.
soru üç: bu adaletsizlik nezaman bitecek.
27
parçalı bulutlu