banner851

banner955

AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Düzce Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesinde yapımı tamamlanan Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Yaşam Merkezi 3 Mart Cumartesi günü vatandaşların hizmetine açılıyor. Pazaryerinin hak sahiplerine yer tahsisi için kura çekimi ise 21 Şubat tarihinde yapılacak.

Yerel Haber 13.02.2018, 12:30 13.02.2018, 17:15
3424

Düzce Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden biri olan ve kapalı alışveriş merkezi özelliği taşıyan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde hazırlıklar tamamlandı. 3 Mart Cumartesi günü kapılarını açmaya hazırlanan pazaryerinde hak sahibi olanlar için de başvuru süreci belirlendi.

Pazaryerinin yüzde 20’si köylüye
Düzce Belediyesi encümen toplantısında yapılan görüşmeler kapsamında 53 adet sabit tezgah ve 3 adet işyeri (kapalı dükkan) Düzce Seyyar Pazarcılar ve Esnaf Odası için, 67 adet tezgah ve 3 adet işyerinin (1 balıkhane, 1 şarküteri, 1 et ve tavuk ürünleri) Düzce Sebzeciler ve Balıkçılar Esnaf Odası için belirlenmesine karar verildi. Ayrıca toplantıda pazaryerinin yüzde 20’lik kısmının üreticiye (köylü) tahsis edilmesi kabul edildi.

12-20 şubat tarihi başvuru süreci
Toplantıda yer tahsisi süreci ile hak sahipleri arasında yapılacak kura çekiminin detayları da karara bağlandı. Buna göre; yer tahsisi kura çekimine katılmak isteyen vatandaşlar 12-20 Şubat tarihleri arasında mesai saatleri içinde istenen evraklarla birlikte Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne başvuruda bulunacak. Başvuruların tamamlanmasının ardından 21 Şubat Çarşamba günü Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde noter huzurunda yapılacak çekiliş sonuçlarına göre hak sahipleri dükkanlarda faaliyet göstermeye hak kazanacak.

Hak sahiplerinin başvurularında yanında bulundurması gereken belgeler ise şu şekilde olacak:
Üretici (Köylü) Hak Sahipleri; Ziraat Odası kaydı, kimlik fotokopisi, sabıka kaydı, 4 adet fotoğraf (son üç ay içinde çekilmiş), Düzce merkezdeki herhangi pazaryerinde faaliyette olduğuna dair belge.

Esnaf Odası Üyeleri; ilgili oda kaydı, kimlik fotokopisi, sabıka kaydı, 4 adet fotoğraf (son üç ay içinde çekilmiş), vergi levhası, Düzce merkezdeki herhangi pazaryerinde faaliyette olduğuna dair belge.

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (6)
Düğüm 5 yıl önce
Keleşin bir düğümü daha gelde cık işin içinden esnaf sayısına bak dükkan sayısına bak hade buyrun burası terminal gibi patlar
fikret 5 yıl önce
debremdeki kalıcı iş yerlerinden farkı olmaz
m 5 yıl önce
Bu pazar yerini boykot ediyorum !
Bu şehir de ne kadar pazarcı olduğu belli değil mi ?
Neden esnaf sayısı hesaplanıp ona göre pazar yeri yapılmıyor ?
Burası seçilmişler için olan pazar yeri mi olacak ?
Şansı olmayan aç mı kalsın ?
BOŞA MASRAF 5 yıl önce
ORASI ATIL ALAN OLACAK.DEMEDİ DEMEYİN
şaşkın 5 yıl önce
kura mı :) hadi bakalım kuradan kimlere hangi güzel yerler çıkacak ;)
Yetkililere 5 yıl önce
Bazı kişi ve kurumlara kuraya girmeden yerler tahsil edilmiş diye duydum doğrumudur.
16
açık