banner851

banner614

AMERİKA'DAN DÜZCE'YE...

banner619

Yoga Düzce'de...Amerikalı bir Yoga Öğretmeni Türkiye'de ilk kez Düzce'de "Yoga Eğitmenleri" yetiştirmek için ders veriyor..Hızlandırılmış kursta Türkiye'nin bir çok ilinden gelen Yoga Hocaları "Uluslararası Sertifika "almak için ter döküyor..

banner846
Yerel Haber 29.08.2015, 18:14
4654
AMERİKA'DAN DÜZCE'YE...
banner844

Türkiye'de ilk kez Düzce'de Amerikalı bir Yoga Hocası,  "Yoga Eğitmeni"  yetiştirmek için açılan kursta "Yoga Eğitici Adaylarına" pratik ve uygulamalı eğitim veriyor.
 

Üç haftalık "hızlandırılmış eğitimde" Türkiye'nin bir çok ilinden gelen kursiyerlere ders veren Amerikalı Ma Shakti Devi, yoga'nın önemini ve vücutta ve ruhta yaptığı etkiyi mikrofonlarımıza anlattı:

Yogo'yu "fiziksel ve ruhsal olarak huzur kazanmak için yapılan birtakım egzersizlerdir" diyerek özetleyen Amerikalı Yoga Hocası Devi'ye tabii ki önce Düzce'yi  sorduk. Türkiye'ye ilk kez geldiğini Düzce'ye de ilk geldiğini kaydeden Amerikalı Yogo Hocası Devi, Amerika'da çok yaygın olan Yoga'nın Türkiye'de de ilgi görmekte olduğunu kaydetti.Kursuyerlerden Duygu Çenesiz 'in tercümanlığında önce Amerikalı yoga hocasını dinleyelim:

Amerika'da kaldığı süre zarfında "İntegrated School Of Yoga" adlı okuldan aldığı diplomayla aynı zamanda Amerikalı Hocanın öğrencisi olan Düzceli Selma Kubilay, buradaki kursa Türkiye'nin bir çok ilinden gelen öğrencilerin yer aldığını belirterek, Amerikalı ünlü yoga hocasının eşliğinde hızlandırılmış eğitim almak için bu kursu organize ettiklerini söyledi Kubilay :"Düzce'yi yogo'yla tanıştırmak istiyoruz, ilerki günlerde Herkes İçin Spor (HİS)   Federasyonu Düzce Temsilciliği'nin  de verdiği yetki ve katkıyla Düzce'de kurslar açmayı hedefliyoruz" dedi.

Yoga Kursu Yönetmeni Kubilay, Türkiye'de ilk kez Düzce'de tertiplenen Yoga Eğitmenleri için açılan kursun kapılarını bizlere sizin açtı...Herkes İçin Spor (HİS) Federasyonu Düzce Temsilcisi Hikmet Keskin, Yoga'nın federasyon bünyesinde faaliyette olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde Amerika'da eğitim görmüş Uluslararası sertifikaya sahip Selma Kubilay hocamızın nezaretinde kurs kayıtlarına başlanacağını söyledi.

Üçhafta sürecek "Yoga Eğitmenleri Yetiştirici Kursu"na  İstanbul, Sakarya, Bodrum, Kuşadası ve Amerika'dan üç yoga eğitmeni başta olmak üzüre kursu başarıyla bitirenler "Uluslararası Yoga Sertifikası" na sahip olacak.

Haber; E.TAYHAN

Yorumlar (11)
Deniz 6 yıl önce
Yoga hissetmektir.. Yoga zihni susturur, bedeni çalıştırır.. Ve bir süre sonra kalp açılır.. Dünya''nın kalpte hissedenlere ihtiyacı var..
zfrcbk 6 yıl önce
Bu millet iyice kafayı yemeye başladı.. sapıttıkça sapıtıyorlar......###?????????Amerikalı=Yoga Dersi????###
Gördüm 6 yıl önce
Pembe giymeseydin be abla kötü görünüyor
hikaye 6 yıl önce
Namaz kıl huzur bul. Başka inanca gerek yok
metin 6 yıl önce
Namaz kilarken aldigim huzur daha iyi
Doğru Söyleyeni. 6 yıl önce
Tamam sonuçta Hint Felsefesinde Samkhya metafiziği ile ilgili. İyide Bizim İslamiyet de yoganın en az 10 katı tefekkür ve fiziki eylem var. Örneğin vakit Namazları ve diğer Ulvi eylemler var.
aziz şahin 6 yıl önce
Ülkenin hali içler acısı hale bak yoga yapıp uyuyun stres atın çok germiştir sizi keriz çok onca sıkıntılı insan varken yogaya verin paranızı kim karışır değişiklik olur duzcede monotunluktan kurtulun bıkınca başka bulursunuz çok lazım çok
gonul bedir 6 yıl önce
sevgili selma kubilay ı tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
parçalı bulutlu