banner851

banner614

ASIRLIK YAPIM DÜZCE’DE SAHNELENDİ

banner619

Şehir Tiyatrolarında 1916 yılında sahnelenmiş olan Bir Evlilik Komedisi (Hissei Şayia) 100 yıl sonra bugünkü ustalarıyla yeniden Düzce Belediyesi Kültür Merkezi Celil Yağız Salonunda sahnelendi.

banner846
Yerel Haber 20.04.2017, 09:44 21.04.2017, 10:59
2506
banner844

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi sahnesini bu kez ‘Bir Evlilik Komedisi’ için açtı. Ahmet Nuri Sekizinci’nin yazdığı, Tarık Şerbetçioğlu’nun yönettiği İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehit Tiyatrosu’nun Hisse-i Şayia oyunu Düzce’de sahnelendi.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi Celil Yağız salonunda sahnelenen oyun, ayrıldıktan sonra da didişmeye devam eden ve biricik kızlarını bir türlü paylaşamayan (hissei şayia) karı kocanın bitip tükenmek bilmeyen kavgaları ele alındı.

Şiddetli geçimsizlikle boşanıp yıllarca birbirinden ayrı kalan, her karşılaşmada ezeli-ebedi kavgalarını tekrarlayan, birbirlerine dava üstüne dava açan, gülünç duruma düşseler de bu didişmeden adeta zevk alan fakat aslında her şeye rağmen birbirini seven karı kocanın ve onların arasında kalan genç kızın öyküsü eğlenceli bir üslupla anlatıldı.

Kültür Merkezinde sahnelenen oyunu, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir ve vatandaşlar takip etti. Oyunun ardından Keleş, teşekkür ederek oyunculara tablo hediye etti.


 

Yorumlar (8)
NEREDE BELEDİYELER 4 yıl önce
SOSYAL MEDYA OLMASA BELEDİYELERİN HİÇ BİR ŞEY YAPACAĞI YOK, HAA KENDİLERİNİ ÖVEN ŞEYLER HARİÇ, ONLARI BİZZAT DAVETİYELİRİ DE KENDİLERİ VERİYOR. GÖLYAKADA ELİM SENDE FİLMİ ÇEKİLİYOR, TUĞBA ÖZAY KLİP ÇEKİYOR, BÖYLE TANINIYORUZ, YOKSA BEKLE.
yol 4 yıl önce
boş işler
Ne duyurusu 4 yıl önce
Kendileri calip kendileri oynuyorlar, hayat onlara guzel,hem sonra %72 evet cikan yerde zaten halk namazinda, niyazinda onun icin bu gibi isler elitlerin tekelinde.
mine mine 4 yıl önce
Düzce Belediyesi bu tip organizasyonları sadece protokol listesi için mi sahneletiyor. Ya da belediyede yakınınızın mı olması gerekiyor? Sahnelendikten sonra basında görünce öğreniyoruz. Bizler biletimizi alıp izlemek istiyoruz!......
Düzceli Vatandaş 4 yıl önce
Belediye Kültür Merkezi yetkilileri;
Gerek sosyal medya gerek görsel medya olmak üzere
Şimdiye kadar yapılan hangi etkinlik önceden halka haber verildi merak ediyorum.
Her defasında ertesi gün haberimiz oluyor.
Ormancı 4 yıl önce
Harika oyun Harika organizasyon emeği geçen herkese teşekkür devamı gelir inşAllah
Cnr 4 yıl önce
Bu tür organizasyonlarin duyurusu nerede yapiliyor? Bilen birisi yazabilirmi?
duyduğum 4 yıl önce
Düzce Belediyesi Kültür Merkezi facebook sayfasında duyuruluyormuş.