banner614

AYDINPINAR KÖYÜ'NE...

banner619

Birçok köyde tartışmalara ve tepkilere yol açan Tavuk Kümesleri Düzce'de yatırımlarına devam ediyor..Merkeze bağlı Aydınpınar Köyü'ne 50 binlik Tavuk kümesi kuruluyor.

banner846
Yerel Haber 03.09.2015, 14:35
731
AYDINPINAR KÖYÜ'NE...
banner844

Düzce'de bir çok köyde kuruluş aşamasında köylünün büyük tepkisine neden olan tavuk kümesleri    tartışıladursun yeni tesisler yavaş yavaş yatırımlarına devam ediyor.Daha önce yine aynı bölgede Yeni Karaköy'de yapılmakta olan bir tavuk kümesi köy halkının tepkisine neden olmuş iş Bölge idare Mahkemesi'ne kadar yansıtılmıştı.

Düzce'nin güney yakasında dağın eteğinde kurulu olan yeni şelaleriyle tanınan Aydınpınar Köyü'ne bu defa 50 binlik etlik Piliç (Broiler)  Yetiştirme Tesisi kuruluyor. Miltoprak Mevkiinde kurulacak tesisle ilgili olarak Valiliğe sunulan dosya PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED)  Yönetmeliği'nin 17. maddesi  doğrultusunda incelendiği ve uygun bulunduğu da öğrenildi. Öte yandan 50 binlik Tavuk Kümesi'yle ilgili ÇED sürecinin başladığı, alınan kararın ardından uygulamaya geçileceği belirtiliyor.

Yorumlar (1)
yazık.. 6 yıl önce
yazık benim düzceme,düzcenin her yerinde ya tavus kümesleri yada büyük baş hayvan beshaneleri salmış olduğu koku var.çöplükten değil. çöp gibi kokan kümeslerden korkun. yakında maskeyle dolaşacağız düzce sokaklarında. audi yok ki içeri koku gelemesin
18°
açık