banner851

banner614

BAHÇELERE ZARAR VERDİLER

Düzce Merkeze bağlı Duraklar Köyü’nü gece basan sahipsiz mandalar, köyde büyük zarara yol açtı. Mandalar, buğday tarlalarını ezdi, köy meydanında bulunan ağaçları tahrip etti.

banner619
Yerel Haber 01.12.2012, 17:33
290
BAHÇELERE ZARAR VERDİLER

Duraklar Köyünde manda paniği. Gece yarısı sürü halinde köyü basan sahipsiz mandalar çevreyi yıkıp geçti. Ekili buğday tarlasını ezip geçen mandalar, köy meydanında bulunan Top Akasya ve Köknar fidanlarına da zarar verdi.

Duraklar Köyü halkından Fatih Aktaş, mandaların tarlasında bulunan buğdaylığı ezip tahrip ettiğini belirtirken, köy meydanındaki ağaçlarının da mahvolduğunu söyledi

Muhtarlık tarafından gece yarısı meydana gelen olayın ardından  İl Tarım Müdürlüğü ve Jandarmaya haber verildi. Gece ve sabah yapılan inceleme sonucu hayvanların küpe numarasından yola çıkılarak mandaların Bahçeköy’de bir vatandaşa ait olduğu tespit edildi.Bunun üzerine Köy İhtiyar Heyeti ve İl Tarım Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri manda sahiplerine ulaşarak, jandarma nezaretinde mandaları sahiplerine teslim etti. Olan tahrip edilen fidanlara oldu.

Haber; E. TAYHAN

banner844
Yorumlar (0)