banner851

banner614

BAŞKAN SOĞUK TERLER DÖKTÜ

banner619

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın Çalıcuma Köyü’nde 18 uygulaması yapılacak arsa sahipleri ile buluşması hararetli geçti. Kılıç’ı topa tutan bir vatandaş, “Düzce Belediyesi’ne bağlanacağımız söyleniyor. Giderayak milletin başına iş mi açmaya çalışıyorsunuz? Siz insanların yerini mi gasp etmeye çalışıyorsunuz?” dedi. Kılıç ise bu tepkilere sadece, “Yok öyle bir şey” demekle yetindi.

banner846
Yerel Haber 17.01.2018, 13:05 18.01.2018, 17:54
7610
banner844

Beyköy Belediyesi tarafından yatırım amaçlı düzenlemeler için İmar Kanunu’nun 18'inci madde uygulamasına yönelik çalışmalar yapılıyor. Hacıahmetler Köyü’nden başlayarak Beyköy boyunca uzanan otoban bağlantı yolunun geçeceği arsalarda yapılacak 18 uygulaması kapsamında vatandaşlarla bir araya geliniyor.

Bu kapsamda Beyköy Beldesi Belediye Başkanı Osman Kılıç, Çalıcuma İlkokulu’nda arsalarında 18 uygulaması yapılacak hak sahipleri ile bir toplantı yaptı.

Öncelikle ziyaretinin amacının vatandaşları bilgilendirmek olduğunu söyleyen Kılıç, şöyle konuştu:
“Sorularınız varsa, önerileriniz varsa ben görüşlere açığım ama öncelikle bildiğim kadarıyla 18 uygulamasıyla ilgili bir bilgi gerekli herhalde. 2010 yılında 18 uygulaması yaptığımızda Hacıahmetler’den otoban boyu Doğanlı mevkiine kadar uzanan bir hattı ve 3 bin dönüm arazi üzerinde bir uygulama vardı otoban bağlantısı dahil buna.”

“Nasıl bir kolaylık sağlıyorsunuz ben bunu anlamadım”
“Bu uygulamanın amacı insanların arsalarına kolaylık sağlamak insanlara yardım etmek değil mi?” diye soran bir vatandaş başına gelen durumu şu sözlerle aktardı:

“Peki benim arsamda öyle bir uygulama yapmışsınız ki imar müdürümüzle gittim konuştum kendisiyle. “Senin oradan yol geçirmişiz bu yola gerçekten ihtiyaç yok.” diyor. Amcamla hisseli bir arsamız var ve bu arsanın üzerinden 18 uygulaması diye bu arsadan yaklaşık 500 metrekare kesinti yapılmış. Bunu da geçtik, benim amcamla olan hisseli arsamı Beyköy Belediyesi ve hazineye ortak bir parsel düzenlemişsiniz bu normal mi? Yani burada benim haklarımı nasıl savunuyorsunuz? Yani nasıl bir kolaylık sağlıyorsunuz ben bunu anlamadım.”

Vatandaşın bu sorusuna Beyköy Beldesi Belediye Başkanı Osman Kılıç, “Parçalı hisseniz azdı. Az olduğundan bir hissenizin daha olması lazım. Ya hazinenin yerini koymuş oraya bu arazileri ilerde satın alırsın sen.” sözleriyle yanıtladı.

“Zaten yer benim, neyin bedelini ödüyorum ben?”
Yine aynı vatandaş Kılıç’a bu kez sert çıkarak şunları söyledi:

“Hayır zaten benim olan yer. Bakın şimdi imar müdürümüz orada dedi ki, “Yarın gelirsin tapular kesildikten sonra bu arazi benim olsun sadece diye bir dilekçe verirsin işte bedelini ödersin.” Ya neyin bedelini ödüyorum ben? Kendi arazimi bir de ihtiyacı olmayan bir yolu koymuşsun oraya ve alternatif yollar var sağında-solunda. Eğer çözümü bulamazsam ulusal basını çağıracağım. Hani dediniz ya dertleşmeye geldik buraya, devletimiz böyle bir şey istiyor bizden, eyvallah istiyor, evet yolda yapsın bize Allah razı olsun ama keşke önceden dertleşseydiniz istişare etseydiniz.”

“Giderayak milletin başına iş mi açmaya çalışıyorsunuz?”
“Her şey bitmiş, ben hepsini inceledim. Bir haftadır bunu inceliyorum. Sizin yaptığınız düzenleme kanuni gözüküyor size göre ama bana göre gözükmüyor. Çünkü siz yaşam alanlarını kısıtlıyorsunuz. Evin önünden yol geçiriyorsunuz bana sordun mu hiçbir şey? Oraya sizin adamlarınız geldi dedim ki arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz burada, ya işte belediyenin sınırlarını çiziyoruz diyor. Bana gerçeği söylesene 2009’da oluyor bu olay niye bana gerçeği söylemiyorlar? Yani yangından mal mı kaçırıyorsunuz böyle bir şey var mı? Düzce Belediyesi’ne bağlanacağımız söyleniyor. Giderayak milletin başına iş mi açmaya çalışıyorsunuz? Başkanım iş olmuş bitmiş encümenden karar çıkmış siz sonra geliyorsunuz, siz insanların yerini mi gasp etmeye çalışıyorsunuz?”

“O zaman çözün bu işi”
Kılıç ise vatandaşın, “Giderayak milletin başını mı yakmaya çalışıyorsunuz?” sorusuna, “Hayır, yok öyle bir şey.” diyerek cevap verince şu taleple karşılaştı:
O zaman çözün bu işi! Tamam belki siz yönetmelikte olan şeyi uygulamaya çalışıyorsunuz ama insanlara da bir soracaksınız ben inceledim. İncelediğim yerlerde de gördüm. Diyor ki insanların rızası alınacak, öyle yapılacak ama her şey bitmiş, askı süresi biterse benim hakkım bitiyor.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (23)
18size tayyip'in hedi 4 yıl önce
Durmak yookkkkk yola devaaaaammmmm diye haykırın şimdi.Resmen kanunla vatandaş'ın malı gasp ediliyor.Allah'tan kul hakkından bahsediyor bide.
Düzce 4 yıl önce
Arkadaş bu yerler bize piyangodan çıkmadı.Çalıştık aldık.Sen benim yerimi nasıl bedelsiz alırsın.18 maddeymiş sen kafana göre yasa çıkar sonra yaptırım uygula.Koçyazıda çok mağdur olduk.
Abaza Hakan 4 yıl önce
Biz vatan elden gidiyor, lütfen iyi düşünün sandıkta adil ve adaletli olun, çocuklarınızı geleceğinizi VATANI düşünün öyle oy kullanın dediğimizde bizi vatan hainliğiyle damgalıyordu nuz, ne oldu kendi canınız yanınca mal kaybına uğrayınca mı aklınız başınıza geldi. BETER OLUN.... O ön tarafta oturan yaşlı sakallı hani taaaa adapazarına gidip parti liderine sarılan o MECZUP ta utanmadan orda..
Secimlere şike 4 yıl önce
Sayın başkan seçimlere şike yaparsanız Allah olmadık yerden dert verir biraz adaletli olun bari anladın sen konuyu
Düzceli 4 yıl önce
Adam haklı güzel konuşmuş hakkını bence mahkemede ara kardeş
Ahmet 4 yıl önce
Düzce diye yorum yapan vatandaş sanane milletin para etmeyen yerinden senmi kazandın da edindin aldın onlira da etmez beş lira da millet
Ahmet 4 yıl önce
Düzce hatipli Ketenciler köyündede aynı şekilde 18.madde uygulamasi deyip milletin yerine çöküyorlar bizim o alanda ki fındık bahçelerimizin 4 dönümüne aynı şekilde üstüne çöküyorlar bende gerekirse ulusal basını çağıracağım
Haritacı 4 yıl önce
18 uygulaması iyidir güzeldir. Sorun çözer. Fakat Beyköy Belediyesi dışarıdan gelen firmalara bu işi ihale yöntemi ile verdi. Bunda da sorun yok. Ama sorun şu ki, vatandaşın isteği, arzusu, araziyi kullanım şekl
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın