banner851

banner955

BELEDİYE YİNE MAAŞ ÖDEYEMEDİ

"Pazartesi günü ödeyeceğiz!" açıklaması fos çıktı! Bu ay personel maaşlarının ancak yarısını ödeyebilen Düzce Belediyesi, geri kalan miktarı hala yatıramadı.

Yerel Haber 25.12.2018, 13:29 26.12.2018, 13:06
3715
banner1032
Düzce Belediyesi 'Kasada para yok!' gerekçesiyle 10 gündür personelinin maaşını tamamlayamıyor!
 
Geçtiğimiz hafta 'gecikmeli' olarak çalışanlara yarı maaş yatıran belediye, geri kalan tutar için pazartesi gününe işaret etmişti. Ancak ne pazartesi günü ne de bugün hesaplara yarı maaş tutarındaki ödeme yatırılmadı.
 
İller Bankası'ndan yeterli kaynak girişinin olmaması nedeniyle maaşlarda sıkıntı yaşandığı savunmasını yapan belediye yönetiminin daha kaç gün maaşları geciktireceği bilinmiyor.
 
Belediyede memur olarak çalışanlar ayın 15'inde devletten maaşını tam olarak alırken, kadrolu ve sözleşmeli personel, günlerdir eksik kalan maaşlarına kavuşmayı bekliyor.
 
Kış ayları ile birlikte doğalgaz ve elektrik faturalarında yaşanan kabarma ve diğer giderler düşünüldüğünde bir çok yere ödeme yapması gereken çalışanlar, kısa sürede eriyip giden yarı maaşın tamamlanması için sabırlı bekleyişini sürdürüyor.
 
Öte yandan belediyenin mali krizinin önümüzdeki aylarda çalışanları yine vurup vurmayacağı ise merak konusu oldu. Adeta ekonomik buhran yaşanan belediyede memurlar gibi üst yönetimin de maaşlarını tam olarak aldığı konuşulurken, her ay evine ekmek götürmek için çalışıp didinen personelin bu şekilde mağdur edilmesi "Gelecek aylar da sancılı mı olacak?" endişesine yol açıyor.

Haber: S. ÜNSAL

 
Yorumlar (67)
Muhammet yörük 3 yıl önce
Memurlar paralarını alırken sözleşmeli ve kadrolu çalışanlar yarım maaş nedemek bu yorumu yapabilen bir belediye başkanı Düzce in yararına hicbirsey yapamaz bunu bilin. Arkadaşlar bu durumla alakalı kesinlikle bir yaptırım vardır ulaşıp sizler ile paylaşacağım. kanun da bunun yeri yok kesinlikle yarım maaş teklif edilmesi gibi.
işçilerden oy yok 4 yıl önce
seçime az kaldı biz evimize ekmek nasıl götürcez onu düşünürken siz gezin ama Allah büyük..herkezin gözü açıldı artık
GARİBAN İŞÇİ 4 yıl önce
BU SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE BİZİ BU HALE SOKANLARA ALLAH KAT VE KATINI YAŞATSIN...
Garip 4 yıl önce
Çalışanların anasını ağlattınız..Taşarön kadro dedi iz milleti perişan ettiniz..Alırsınız oy bizden..
A-RIZA 4 yıl önce
AYIN 15 İNDE BAŞKAN, YÖNETİM VE MEMUR MAAŞLARI HİÇ AKSAMAZKEN BU İŞÇİ MAAŞLARI NEDEN ÖDENMEZ. HANİ ADALET. BİRDE İŞÇİLERİN YANINDA KARLA MÜCADELE, SU ARIZASI, YOL YAPIMI DEYİP RESİM ŞOVU YAPIYORSUNUZ. AYIPTIR. ZULÜMDÜR.
B-VELİ 4 yıl önce
Memurun maaşı devlet den gelir işçinin maaşı belediye gelirinden bu yüzden gecike bilir 1 ay 40 gün 3 ay işçi için sendika nerede ? kış geldi kartal kayada kayakda değildir umarım bunu sorgula önce işçi için ? bu önemli işte
düzceli 4 yıl önce
Seçim yakındır bekleyin,gideceksiniz !
düzceli 4 yıl önce
Hiç bir şey değişmez gelen gideni aratır. Burası düzce belki yüz yıl sonra
A-RIZA 4 yıl önce
İŞLERİ GÜÇLERİ CAMİ KAHVELERİNİ GEZMEK, CENAZE TAZİYELERİ YAPMAK, ZENGİN FABRİKASI DOLAŞMAK, DÜZCE MİZE HİÇ BİR FAYDASI OLMAYAN TOPLANTILAR YAPMAK, GELENİ YEDİRİP, İÇİRİP GEZDİRMEK, VS.VS. BİLEN BİLİYOR. AYIN ON BEŞİNDE MEMUR İLE BİRLİKTE MAAŞTA CEPTE OLACAK. SONRA BEŞ VAKİT NAMAZ KILIP, SOKAKTA ÇALIŞAN, LAĞIMDA, KARDA ÇALIŞAN İNSANLARIN ÜZERİNDEN ŞOV YAP. BİRDE MÜSLÜMANIM DE. SİZİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM.
efsane 4 yıl önce
merhaba, 28 aralık cuma günü erguvan sosyal tesislerinde yapılacak eğlence yılbaşı eğlencesi midir? noel mi kutlanmaktadır? ayrıca işçinin,emekçinin paralarını vermeyip eğlence düzenlemek ne kadar doğru ne kadar ahlaklı ne kadar etiktir???
İşçi Kardeş 4 yıl önce
Sanatçı filan getirirlerse parayı almadan çıkmaz sahneye demedi demeyin uyarıyım unutmuşsunuzdur belki gerçi tecrübe ettiler çok fazla değil biraz geriye gidersek hatırlanır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık