banner851

banner614

Bilgi Yarışmasında Final

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası bilgi yarışmasının finali Düzce 18 Temmuz kapalı spor salonunda yapıldı.

banner619
Yerel Haber 27.05.2008, 16:56
189
Bilgi Yarışmasında Final

Düzce İl milli eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası bilgi yarışmasının finali Düzce 18 Temmuz kapalı spor salonunda  yapıldı.

İstiklal marşının okunmasıyla başlayan yarışmada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, bu sene farklı bir uygulamaya giderek, liseler arasında da yarışma düzenlediklerinin ve amacın mevcut durumu anlamak olduğunu söyledi.

 

Sezer’in konuşmasını ardından başlayan yarışmaya, Akçakoca Anadolu Lisesi, Düzce Anadolu Öğretmen Lisesi, Düzce Arsal Anadolu Lisesi, Düzce Fen Lisesi, Düzce Özel Yunus Güner Lisesi, ve Gümüşova Lisesi öğrencileri katıldı.

 

Fizik, kimya, biyoloji, Türkçe, matematik, din ve genel kültür alanlarında olmak üzere toplam 20 sorunun sorulduğu yarışmada öğrencilere cevap vermek için 60 saniye süre tanındı.

 

Her sorunun 5 puan üzerinden değerlendirildiği yarışmada ipi göğüsleyen taraf Düzce Anadolu Öğretmen Lisesi olurken, ikinciliği Düzce Arsal Anadolu Lisesi, üçüncülüğü ise Akçakoca Anadolu Lisesi aldı.

 

 

Yorumlar (0)