banner851

banner614

BİR VEFA ÖRNEĞİ…

banner619

Düzce Merkez Çerkez Taşköprü Köyü’nde “şehit ve gazilerini” bir anıtla sergilenerek vefa örneği gösterildi. İlahiyatçı İsmail Kiraz’ın özel çabalarıyla dikilen anıtta savaşta şehit yada gazi olanların isimleri yer alıyor…

banner846
Yerel Haber 19.07.2014, 18:18
277
BİR VEFA ÖRNEĞİ…
banner844

 

Şehit ve gazilere bir vefa örneği… Düzce merkeze bağlı Çerkez Taşköprü Köyü şehit ve gazilerini cami bahçesinde güzel bir anıtla anıtlaştırdı.

 

 

İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “ sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın. Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın.” Dizeleriyle süslenen anıtta, Balkan Savaşı, 1. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı’nda sayısız kahramanlıklar gösteren şehit ve gazilerin isimleri Çanakkale’den alınan örnek bir anıtla sergileniyor.

 

Projenin mimarı emekli öğretmen ilahiyatçı İsmail Kiraz, şehitlerin isimlerinin tespiti ve hangi savaşlara katıldığının bir tabloda sergilenmesiyle ilgili düşüncelerini mikrofonlarımıza değerlendirdi.

 

Bu örneğin diğer köylerde de yapılmamasının köylerdeki şehitlerin adlarının unutulmaması açısından büyük önem arz ediyor.

 

HABER; E.TAYHAN

Yorumlar (0)
19°
açık