banner851

banner955

BOLU DAĞI ESNAFI BAYRAM EDİYOR…

Bolu’da TEM Otoyolu’nun Bolu Dağı Tüneli geçişi İstanbul yönünün yol yapım çalışması sebebiyle trafiğe kapatılması, D-100 Karayolu Bolu Dağı üzerindeki işletmelerde hareketliliğe sebep oldu.

Yerel Haber 19.05.2022, 15:33 19.05.2022, 16:43
6614

Türkiye’nin en önemli karayolu geçiş güzergahı olan Bolu Dağı Tüneli İstanbul yönünde Abant-Kaynaşlı kavşakları arasındaki viyadüklerde, 16 Mayıs tarihinde genleşme derzi değişimi çalışması başlatıldı.

Abant-Kaynaşlı Gişeleri arası İstanbul yönünde devam eden ve 20 Haziran tarihinde sonlandırılacak olan çalışmalar sebebiyle, sürücüler Abant Gişeleri’nden D100 Karayoluna yönlendiriliyor. Sürücülerin D100 Karayolu Bolu Dağı geçişini kullanmasıyla birlikte Kaynaşlı bölgesinde bulunan işletmeciler de hareketli günler yaşıyor.

Araç yoğunluğunun fazla olması sebebiyle müşteri yoğunluğu yaşayan Kaynaşlılı işletmeciler, eski günlerine döndüklerini belirttiler.

Bolu Dağı’nda 10 yıldır işletmecilik yapan Şaban Çalık, “Şu anki durumdan çok memnunuz. Yoldan geçen misafirlerimizin gidecekleri yerlere sağ salim gitmelerini temenni ederiz. Kışın biraz zor geçti işlerimiz. Şu anda yavaş yavaş güzelleşmeye başladı. Bu yolu tanımayan yeni gençlerimiz Bolu Dağı’nın güzelliğini ve hizmetini gördü. Çok memnun oluyorlar. Otoyolun ve tünelin belli bir süre kapanması bizi çok memnun etti” dedi.

Garson olarak çalışan Süreyya Eren ise, “Eski düzenine geri döndü. Şenlendi. Müşterilerimiz de 'Yol sebebiyle buralara gelip görebiliyoruz. İyi ki kapanmış' diyor. Müşterilerimiz de biz de memnunuz. Yoğunluk var” diye konuştu. İHA

banner844
Yorumlar (3)
ahmet 7 ay önce
her sene bir kapanıyor bu tünel ilginçtir
Vatandaş 7 ay önce
Eski günlerdeki gibi gelene yapıştırın tövbe etsinler bi daha gelmeye
Tatar RAMAZAN 7 ay önce
Fırsatçılık yapmazlar dimi...
Yeni Sayımız