banner851

banner614

BU NASIL DUYARSIZLIK!

Mama bırakılsın diye uzanması istenen eller, bu kutulara çöp attı! Sokakta yaşayan kedi-köpekler için şehir merkezindeki bazı noktalara yerleştirilen mama kutularına atılan çöpler, "Böyle de duyarsızlık olmaz ki!" yorumuna neden oldu.

banner619
Yerel Haber 16.08.2016, 12:30
868
BU NASIL DUYARSIZLIK!

Bu "Pes" dedirten duyarsızlığın adresi ne yazık ki Düzce sokakları... Sokak hayvanlarının aç kalmaması için şehir merkezindeki bazı noktalara bırakılan mama kutularının çöp atma yeri gibi kullanıldığını görenler gözlerine inanamadı! Yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz kedi ve köpekler için elektrik direklerinin kenarlarına yerleştirilen mama kutularının ağzına kadar çöple dolması vurdumduymazlığın geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Üzerinde "Bize mama bırakır mısınız?" yazmasına aldırış etmeyenler, ellerindeki atıkları, sokak hayvanlarının yiyeceğe ulaşması için konan kutulara atmayı tercih etti. Şehir merkezinin bir çok yerinde rahatlıkla ulaşılacak çöp kutuları dururken, bu kutulara çöp atanlar, kedi-köpeklere mama bırakılmasına da engel oldu. Duyarsızlık örneği sergileyenler yüzünden hayvanlar aç kalmasın isteyen vatandaşların, ellerindeki yiyecekleri mama kutusuna dönüştürülen su bidonlarının kenarına bıraktığı görüldü. Onların da bir canlı olduğu ve hayatta kalmak için aç kalmaması gerektiğinden yol çıkarak başlatılan mama kampanyasının Düzce'deki karşılığı bazı duyarsız kişiler nedeniyle ne yazık ki çöp oldu!

Haber; C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (10)
rıza 5 yıl önce
İnsan kılığında ancak kafa olarak insan olmayan tiplerin muhteşem bir odunluğu.
Ve hala utanmadan sıkılmadan hayvanların yaşam hakkına gasp eden bu tipler yaşam hakkının sadece kendilerine bahşedildiğini düşünerek utanmadan konuşabiliyorlar.
gurbetci 5 yıl önce
bu konunun tek cevabi egitim... egitim... egitim... bunun yaninda 50 metre'de bir cöp kutusu bulundugu icin belediyeye selamlar burdan..
YMEY 5 yıl önce
objektif sese cevap öbür dünyaya giderken 1000 lık kumaşa sarsınlar seni bütün günahların af olur eminim dünyada kendinizden başka hiçbir varlığa değer vermiyorsunuz helal olsun sizdeki özgüvene
SEDAT 5 yıl önce
TERBİYESİZLER..HAYVANLARDAN DAHA BETER ONLARI ORAYA ATANLAR..
Her gün 5 yıl önce
Bu rezil şehir ile ilgili her gün onlarca haber çıkmakta. Biz vatandaşlarda gördüğümüzü bildiğimiz buradan paylaşmaktayız. Şunu herkes çok iyi bilmeli bu koca kasabada modern dünyaya dair hiç bir şeyin değeri yoktur. Çevre bilinci, trafik adabı yaşama dair kurallar, adabı muaşeret, karşılıklı saygı sevgi hoş görü gibi kavramlardan hiç bir şekilde bu kasaba nasibini almamıştır. Bu kavramları Düzce insanı red eder. Yukarıdaki haberiniz de bunun en tipik örneklerinden biridir. Önemli olan okur yazar olmak değildir, önemli olan nitelikli, duyarlı,saygılı insan olmaktır. Bu rezil kasaba her geçen gün daha da kötüye gitmekte. Aslına bakarsanız bir şeyler yazmaya dahi değmez.
Yeşil düzce 5 yıl önce
Sen nasıl insanıyla doğasıyla güzelim düzcemize rezil şehir dersin .asıl rezil sensin sen.
İNSAN 5 yıl önce
HAYVANLARIN HEPSİNİ SEVİYORUM. İNSANLARIN BAZILARINI.
Objektif ses 5 yıl önce
Besleyin besleyin. Sokakta besleyin. Kedi geçen insan sevgisinde arabama girdi kapı açıkken. Koltukları tırmaladı. 1000₺ kumaş parası verdim. Hayvan sevgisi dolu insanlar hayvanları evlerine alsın orda baksın. Doğada hayvanın aç kaldığı nerde görülmüş... Hiç bile olmaz
Yetersiz çöp kutuları 5 yıl önce
Düzcede gezerken elimdeki boş su şişesini veya ufak bir kağıdı çöp kutusuna atmak için define arar gibi çöp kutusu arıyorum. Tabi bu durum hayvanların mama kutularına çöp atılmasınıda gerektirmiyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın