banner851

banner955

BU NASIL VİCDANSIZLIK!

Son günlerde sadece hayvanseverleri değil tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran hayvanlara yönelik şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Küçük Sanayi Sitesi’nde kepenk açan bir grup esnafın baktığı 2 sokak köpeği, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından işkenceye maruz kaldı.

Yerel Haber 18.06.2018, 16:30 20.06.2018, 11:10
3843

Hayvanlara yönelik işkence bitmiyor! Sakarya'nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda bacakları kesilmiş halde bulunan ve tedavisi sırasında hayatını kaybeden yavru köpeğin o yürek burkan hali hala hafızalarda tazeyken, benzer bir zulmün adresi bu kez Düzce oldu.

“Kimlerin yaptığı bulunsun”
Küçük Sanayi Sitesi’ndeki bir grup esnaf tarafından bakılan 2 sokak köpeği kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce işkenceye maruz kaldı.

Esnaflar, bayram tatili dönüşü uzun süredir besleyip büyüttükleri iki köpeğin halini görünce büyük şok yaşadı. Köpeklerden biri tek gözü kör diğeri ise tek bacağı topal haldeydi. Köpeklerin işkenceye maruz kaldığını savunarak, yaşadıkları büyük üzüntüyü paylaşan esnaflardan Ahmet Atasayar şöyle konuştu:

“Bu hayvanlara biz burada bakıyoruz, yiyeceğini, içeceğini veriyoruz. Bu hayvanlara burada birisi işkence etmiş. Ben öyle yorumluyorum. Birinin bacağını kırmışlar, birinin gözünü kör etmişler. Bayramdan önce yoktu böyle bir şey. Benim yanımdan ayrılmıyorlar. Bu dükkan çevresinden bu sokaktan bir yere gittikleri yok. Çevrede bizim dükkanın az ilerisinde kamera var. Dün buraya geldiğimde gördüğümde çok üzüldüm. Belediyeyi aradık. Kimlerin yaptığı bulunsun. Birileri bu hayvanlarla ilgilensin. Sabah geldim dükkanın kapısında bekliyorlar. Ekmek getirdim bir şeyler getirdim yesinler diye. Sancıdan ağrıdan getirdiklerimi bile yiyemediler. Veterinere getirsinler ilgilensinler.”“İçimiz gitti”
3 günlük bayram tatilinden döndüklerinde köpeklerin durumunu gören Berke Atasayar ise, “İçimiz gitti. Bu köpeklerin gereğinin yapılmasını istiyoruz. 5 yaşından beri köpeklere bakıyorum ben. Bu köpekler dövüşse bile böyle olmaz. Boynunda yara olurdu. Gözüne bir şey vurulmuş. Kasıtlı yapılmış bir şey. Bunların kimin yaptığının araştırılmasını istiyorum. Kendi köpeğim gibi seviyorum. Hepsiyle ben birebir ilgileniyorum. Aşılarını yaptırıyoruz. Bu köpekleri geldiğimde böyle görünce çok üzüldük. Tedavilerinin yapılmasını, bunu yapanların bulunmasını istiyorum.” şeklinde konuştu.


Haber: H.GÜRSOY

 
 
Yorumlar (18)
Leyla 4 yıl önce
Avrupa da tek bir köpek sokakta yok diyorsunuz birçok Avrupa ülkesinde toplanan köpeklerin nüfus arttığında barınaklarda uyutulduğunuu öldürüldüğünü biliyormusunuz sokaklar hayvanların doğal yaşam alanlarıdır !!!!
Zuhal 4 yıl önce
Havlıyorlar ever elbette öyle olacak.Doğasının gereğini yapıyorlar.Bizler onların bulunduğu ortamları ellerinden alıyoruz.Kimse boş yere şikayet etmesin.Ortak yaşam için gereğini yapsınlar.
Zuhal 4 yıl önce
Deniliyor ki köpekler yüzünden şuraya göremiyoruz.Köpekler bize şöyle yaptı vs..
Bizim evimizin önü boş bir araziydi.8 adet köpek mevcuttu.Daha sonra mütahit apt.yaptı ve Köpekler apt.kenarında yatıyorlar.Havlıyorlarmış.
Can . D 4 yıl önce
BELEDIYE SOKAK KÖPEKLERINI HAYVAN BARINAKLARINA KÖTÜRSÜN ACIK HAYVAN BARINAGI AYRICA AVRUPADA SEHIR ICINDE TEK BIRTANE BASI BOS KÖPEKLER YOK VAR DIYEN YAZSIN ALMANYADA BIRTANA DAHI GÖREMESIN TÜRKIYEDE GECE OLDUGUNDA GURUPLAR HALINDE INSANLARA SALDIRIYOLAR BELEDIYE BU OLAYA EL ATMASI LAZIM AVRUPA AVRUPA DIYORUZ HAYVANLARA EZIYET YAPIYORUZ TOPLAYIN DÜZCEMIZ TERTEMIZ OLSUN ISIRMA OLAYI NASIL KESILIYO GÖRÜRSÜNÜZ
Ece 4 yıl önce
Düzceli 3! Rabbim verdiği emanetlere sizin gibileri yapıyor. Allah akıl versin.Çok şükür Ceza yasa cıkıyor Hapis cezasına kadar ! O zaman Zarar verilsin bakalım Hayvanlara Adalet gereğini yapıcak artık !
ymey 4 yıl önce
çok acı hayvana bunu yapanlar insana da aynısını yapar. sokak hayvanlarını beslediğim için aynı tehditlere maruz kalıyoruz bayram sonrası bahçesine giren kedileri zehirleyeceğini beyan eden kendisi de özürlü bir çocuk annesi komşu denen yaratıkla yan yana yaşıyorum beklemedeyim zarar verirse ispat edip ceza almasını sağlayacağım ama tüm gün çalıştığım için ne canavarlık yapacak bilemiyorum yazık kalp gözü olmayanlara
kalıcı sakini 4 yıl önce
Hayvanlar için hiç bir önlem alınmıyor kaç kere aradım belediyeyi kalıcıda 12.bölgede başıboş gezen hayvanlar açlıktan insanlara saldırıyorlar çözüm istiyoruz
DÜZCELİ 3 4 yıl önce
BU GÜN ATATÜRK DEVLET HASTANESİNİN ACİL GİRİŞİNDE 25-30 CİVARI SOKAK KÖPEĞİ İNSANLARI HASTANEYE GİRMESİNDE ZORLUK YAŞATIYOR, İŞİN BAŞKA BİR BOYUTU SANAYİDE KÖPEĞE İŞKENCE YAPILIYOR, SAKARYA'DA SOKAK KÖPEĞİNİN BACAKLARI KESİLECEK. KİMSE KUSURA BAKMASIN. BELEDİYE GÖREVİNİ İCRA EDEMİYORSA BU İNSANLARA MAL EDİLEMEZ. HELE Kİ BEN MÜSLÜMANIM DİYEN BİR KİŞİ AÇLIKTAN DOLAYI MÜ'MİN KARDEŞİ ÖLÜYORSA BUNU GÖZÜ GÖRMEMESİ GEREKLİ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız