banner851

banner614

CAZİBE MERKEZİNE DÖNÜŞECEK!

Yıllardır vatandaşların sadece su almak için durduğu D-655 Karayolu üzerindeki Şifalı Su, Akçakoca Belediyesi tarafından uygulanacak çok amaçlı projenin hayata geçmesiyle bölgenin cazibe merkezine dönüşecek. Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca Belediye Meclisi'nde projenin detaylarını görseller eşliğinde anlattı.

banner619
Yerel Haber 08.12.2017, 12:28 10.12.2017, 10:42
5554

Şifalı Su, sadece su almak için uğranılan bir konum olmaktan çıkarılıyor. Geçtiğimiz şubat ayında Akçakoca Belediye Başkanlığı ile Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Şifalı Su ve bölgesini kapsayan 50 dönümlük ormanlık alan, 29 yıllığına Akçakoca Belediyesi'ne kiralandı. Daha sonra belediye de Şifalı Su'yu kendi şirketi olan Abitaş'a 10 yıllığına kiraladı.

Başkan meclis üyelerine projeyi anlattı

Bölgeye kazandırılacak sosyal tesislerle yol üstü hizmet anlamında bir kalite getirilmesi hedeflenen Şifalı Su ve çevresinde uygulanacak proje hakkında Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, meclis toplantısında bilgiler verdi.

Başkan Yemenici, belediye şirketi Abitaş tarafından kiralanan Şifalı Su Tesisleri'nde neler yapılacağını meclis üyelerine, video ve fotoğraf görselleriyle birlikte anlattı. Projede, oyun parkları, adrenalin tutkunları için macera parkı, doğa sporlarına düşkün olanlar için ise trekking parkuru yer alacak.

50 dönümlük alanın 20 dönümü projelendirildi

Başkan Yemenici Şifalı Su Bölgesi'nde 50 dönümlük bir arazinin kendilerine tahsis edilmesine rağmen Bakanlık tarafından 20 dönümlük bölümünün projelendirildiğini söyledi.

20 dönüm üzerinde restoranlar, kafeteryalar, organik ürün pazarı ve parkurların oluşturulacağını belirten Başkan Yemenici, söz konusu alanın ilçe turizmine alternatif sunma noktasında zengin imkanlar sunacağını kaydetti.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (18)
can 4 yıl önce
en temiz alanlardan beri ordan geçerken camları açıyorum full oksijen
sıhhiye 4 yıl önce
Su analizi ile ilgili dedikodular var.Kamuoyunu her ay bilgilendirin önce.Şifalı suyun adı var kendi şüpheli.
Girişimci 4 yıl önce
Zamanında araziyi istemiştik vermediler şimdi bizim projemizi yapıyorlar :)))
CEMO 4 yıl önce
ORASIDA UCUBE GARABE BİŞEYE DÖNÜŞÜR BU KALİTESİZ YERDE
Reco 4 yıl önce
Yapilirsa guzel olur.chp ins kararin iptali icin anayasa mahkemesine gitmez.bu ara ormanlar yok olmaz.mutlaka onlemini alirlar
Vatandaş 4 yıl önce
Belediye tesisi kendisi işletirse vatandaş hizmet görür.Özelleştirmek vatandaşa heryönden eziyet olur.
Sedat 4 yıl önce
Oyle diyosunuzda o adam orda mısır satmak icin her ay para veriyo oraya yoksa bende gelirdim oraya bisler satmaya el alamin isine atmayin
erdal 4 yıl önce
şifalı su şu anki yrden yaklaşık 1 -2 km ilerisinde kükürtlü bir sudur.aynı su altıncay ile kurtsuyu arasındada mevcuttur özellikle cilt hastalıklarına iyi gelir denenmiştir.ergenlik sivilcelerine bire bir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın