banner851

banner955

ÇÖP VE HAVA KİRLİLİĞİ SORUNU İÇİN GELDİ

Bir dizi ziyaret ve istişarelerde bulunmak için Düzce’ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Düzce’nin çöplerinin vahşi bir şekilde toplandığına ve Hecinler Bölgesine yapılan 15 milyonluk katı atık depolama tesisinin atıl vaziyette durduğuna dikkat çekerek, “Bu konuyu vatandaşımızı rahatsız etmeden ama Düzce’ye yakışır bir şekilde çözümlemek için gayret içindeyiz” dedi.

Yerel Haber 02.03.2018, 19:41 03.03.2018, 16:40
1336
banner1032

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan bir dizi ziyaret ve istişarelerde bulunmak üzere Düzce’ye geldi. İlk durağı Düzce Valiliği olan Ceylan burada Düzce Valisi Dr. Dülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti.Valilik ziyaretinin ardından Düzce Belediyesi’ne geçen Ceylan’ı Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, ilçe belediye başkanları ve ilgili birim müdürleri karşıladı.“15 milyonluk yatırım atıl vaziyette duruyor”

Düzce’nin sorunlarının konuşulacağı istişare toplantısı öncesinde bir basın açıklaması yapan Bakan Yardımcısı Ceylan, özellikle Düzce’nin çöp konusuna dikkat çektiği konuşmasında şunları kaydetti:

“Bu vesileyle hem ziyaret hem bakanlığımızı ilgilendiren, Düzce’mizi ilgilendiren konularda arkadaşlarımızla istişarelerde bulunacağız. Özellikle Düzce’nin çevre sorunlarıyla ilgili konularda bilgi alacağız. Uzunca bir zamandır Düzce’nin kamuoyunu meşgul eden çöp sahası düzenli depolama sahasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunacağız. Düzce’mizin maalesef çöpleri vahşi bir şekilde depolanmaya devam ediyor. Yapılmış bir çöp alanı var, düzenli depolama sahası var. 15 milyon artı KDV’nin üzerinde bir masraf yapılarak yapılmış ama şuanda kullanılamıyor. Atıl vaziyette duruyor. Tabii il yöneticileri sayın valimi de ziyaret ettim, kendisi de ifade etti. Sayın bakanımız, bölgenin bakanı, milletvekili Faruk Özlü Bey ve diğer milletvekillerimiz de, il başkanlarımız, belediye başkanlarımız hepsi bu konuyu vatandaşımızı da rahatsız etmeden ama Düzce’ye yakışır bir şekilde bu işi çözümlemek için gayret içindeler. Biz de gerek düzenli depolama sahası, gerek hava kirliliği konusundaki durumu değerlendireceğiz.”Haber: Ö .YILMAZ

Yorumlar (23)
Vatandaş 5 yıl önce
Köylünün hayatından ormandan içme suyu kaynaklarından daha önemli olan şu ankaralı firma kim? Bir söyleyin yolda gördüğümüzde imza alıp ellerini sıkalım!
Tesis 5 yıl önce
İçme suyu diyoruz orman diyoruz baraj diyoruz köylülerin hayatı diyoruz efsane olmuş bir 15 milyon türküsü gidiyor. İstanbul’da 3 rezidans parasıdır!
Bu tesis ısrarla kime verilmeye çalışılıyor? Onlar sokakta rahat yürütebileceklerini mi sanıyorlar? Ateşle oynamayın, çöpünüzü de alın kaybolun! Beceriksiz vizyonsuz rezil adamcıklar!
Galipe Cevap 5 yıl önce
Sevgili Galip Kardeşim, cinayete başlandı yarım bırakmayalım diye iş mi olur? Su kaynakları üzerinde deprem bölgesinde ormanın içinde barajın yanında köylerin ortasında çöp toplama tesisi mi olur???
Edep 5 yıl önce
Sayın yönetici Taaa Ankara'lardan bunu söylemek içinmi gelmiş. Lakin öyleyse hoş gelmiş boş gelmiş. Düzce'ye yakışır vaziyetde ağırlayıp gönderelim.
Hecinler 5 yıl önce
Ey çevre bakanı hadi gidip yerinde görmeye o asil burnunun direkleri dayanamıyor ama bari aç Google ı bak tesis dediğin çukur İstanbul’un su kaynağı Melen’den 250 metre ötedir!
Çevre bakanıymış! Rezalete bakın!!!!
HATA 5 yıl önce
PROJE İSMAİL BAYRAM DÖNEMİNDE BAŞLADI. KELEŞ DÖNEMİNDE BİTTİ. NEDEN ÇED TAAHÜDÜNE UYULMADI !!!!!!!!!!!1
nedir 5 yıl önce
komşu ıller bu sorunu nasıl cözdü eletrık gübre elde edılıp ekonamıye kazan sırıyorlar araştırma yapılmadımı devamlı yurt dışi gezılere gıdıldı yazık
galıp 5 yıl önce
bu paralar zengınden fakırden yanı düzce halkından cıkıyor bu paraları harcarken 10 defa 100 defa düşünmelısın cünkü vebalı var ne demek atıl durumda orası öyle kalmamalı mutlaka degerlendırılmelı düzceye kazandırılmaqlı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı