banner851

banner614

ÇÖZÜM SORUN OLDU

Son günlerde yaşanan elektrik kesintileri ile tepkilerin odağı haline gelen SEDAŞ, kablolara engel olduğu gerekçesi ile kestiği ağaç dallarını temizlememesi Düzce merkezde 2 buçuk saatlik elektrik kesintisine neden oldu.

banner619
Yerel Haber 11.10.2013, 12:32
207
ÇÖZÜM SORUN OLDU

SEDAŞ son günlerde sık sık yaptığı uzun süreli elektrik kesintileri ile halkın yoğun tepkisini çekerken, elektrik kablolarına zarar verdiği gerekçesi ile kestiği ağaç dalları temizlememesi ise ayrı bir tehlike yaratıyor. Kablolara zarar verdiği gerekçesi ile ağaç dallarını kesen SEDAŞ yetkilileri, kesilen ağaç dallarını tellerin üzerinde kesili bir vaziyette bırakıyor. Bu durum ağaçların altında oynayan çocuklar ve duran araçlar içinde tehlike yaratıyor. Her an düşme tehlikesi bulunan kesik ağaç dalları yoldan geçen vatandaşlar içinde oldukça büyük bir tehlike yaratıyor. İddialara göre bir kaç çocuğun üzerine düşen ağaç dalları, bölgede görev yapan polis araçları içinde tehlike yaratıyor. Yine bu sabah saatlerinde tellerin üzerinde bırakılan ağaç dalları elektrik kablolarına zarar verdiği gerekçesi ile Düzce merkez Cedidiye Mahallesi’nde elektrik kesintisine neden oldu. İhmalkârlık nedeniyle ortaya çıkan arıza da yaklaşık 2 buçuk saat giderilemedi.

SEDAŞ'ın bu ihmalkârlığı vatandaşın tepkisini çekerken, son günlerde sıkça yaşanmaya başlayan elektrik kesintilerine birde kesilen dalların ağaçlarda kesik bir şekilde bırakılması ve yoldan geçenler için tehlike arz etmesi tepkilerin daha da artmasına neden oldu.

Haber; M.YILMAZ

Yorumlar (0)