banner851

banner955

DENİZCİLİK DUAYENİ VEFAT ETTİ

Adı Düzce’de yaptırılan anaokulunda yaşayacak olan Kaptan Altay Altuğ, 96 yaşında hayatını kaybetti. Altuğ’un adını taşıyan okul geçtiğimiz ekim ayında son başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle açılmıştı.

Yerel Haber 26.11.2021, 13:49
1177
DENİZCİLİK DUAYENİ VEFAT ETTİ

Türk denizcilik sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan ve önceki gün 96 yaşında vefat eden Kaptan Altay Altuğ, Bostanlı Beşikçioğlu Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı.

Adı Düzce’deki onlarca çocuğun eğitim aldığı Kaptan Altay Altuğ Anaokulu’nda yaşayacak olan Altuğ’un cenazesine Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da katıldı.

1 ay önce Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım Düzce’ye gelerek Türk Kızılayı’nın ‘ 81 İl 81 Anaokulu’ projesi kapsamında yaptırılan Kaptan Altay Altuğ Kızılay Anaokulu’nun açılışı törenine katılmıştı. 

Burada bir konuşma yapan okulun bağışçısı Noyan Altuğ ise kendilerine vesile olanlara teşekkür ederek, “Babam Kaptan Altun Altuğ şu anda burada değil 97 yaşında oldu. Ama ruhu burada.” demişti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız