banner851

banner614

DERİ BAĞIŞI İÇİN ÇAĞRI

Türk Hava Kurumu Düzce Şubesi Kurban Bayramı öncesi deri toplama hazırlıklarını tamamladı. Türk Hava Kurumu (THK ) Düzce Şube Başkan Yardımcısı Ferdi Üstüner deri bağışı için Düzce halkına seslenerek, “Biz sadece aracıyız. Ne kadar deri toplarsak bu Düzce’ye yatırım olarak geri dönecek.” dedi.

banner619
Yerel Haber 23.10.2012, 15:09
221
DERİ BAĞIŞI İÇİN ÇAĞRI

Türk Hava Kurumu (THK) Düzce Şubesi, vatandaşlara kurban derilerini THK'ya bağışlamaları çağrısında bulundu.
Türk Hava Kurumu Düzce Şube Başkan Yardımcısı Ferdi Üstüner, bayram boyunca 20 motorize ekip ve 20 personelle birlikte emniyetle koordineli şekilde deri toplayacaklarını söyledi.
Deri toplama konusunda yetkili kurumun THK olduğunu ifade eden Üstüner, “ Personellerin yaka kimlikleri var. Araçlarında da gerekli yazılar mevcut. Bu araç ve personelimiz emniyetle koordineli çalışacak. Deri toplama kurbanın 1. gününden 3. gününe kadar devam edecek.” diye konuştu.
“Biz aracı kurumuz” diyen Üstüner, toplanan derilerin Düzce’ye yatırım olarak geri döneceğini söyledi.
Üstüner, “Derilerin yüzde 50’si sosyal dayanışma vakfına, yüzde 40’ı THK'ya, yüzde 4’ü Kızılay’a, yüzde 3’ü Diyanet’e, yüzde 3’ü de Çocuk Esirgeme Kurumu’na pay ediliyor. Bu seneki hedefimiz geçen seneyi geçmek. İnşallah vatandaşlarımız bize yardımcı olacak. Biz ne kadar deri toplarsak bu Düzce’ye yatırım olarak geri dönecek.” dedi.
Türk Hava Kurumu'nun kurban derilerini bayram boyunca toplayacağını belirten Üstüner, bağışta bulunmak isteyenlerin kurumun 524 14 22- 523 69 60 numaralı telefona başvuruda bulunmalarını istedi.

Yorumlar (0)