banner851

banner614

“DEVLET KUCAK AÇSIN”

Selin en büyük hasara yol açtığı Cumayeri esnafı selin ardından bugünü de işyerlerini kendi çabalarıyla temizlemekle meşgul. Selzede Cumayeri esnafı tutunacak bir dal arıyor. Devletin ilgisini bekliyor.

banner619
Yerel Haber 08.06.2014, 18:59
164
“DEVLET KUCAK AÇSIN”

 

Selin en büyük hasara yol açtığı Cumayeri’nde esnaf selin ardından sele kapılıp giden eşyalarını unutmaya çalışırken bir yandan da boş dükkanları çamur deryasından temizlemeye çalışıyor.

 

 


Sel sonrası Cumayeri’nde büyük hasara uğrayan esnafın durumunu yerinde görmek istedik. Cumayeri merkezde parkta bulunan işletmeci İmdat Erdoğan selin şaşkınlığını hala üzerinden atmış değil. Selin anında her şeyi alıp gittiğini belirterek “toparlanmaya çalışıyoruz, zararımız büyük” dedi.

 

 


Mobilya ve beyaz eşya satıcısı Faruk Polat da şaşkın ama sabırla kıyıda köşede kalmış eşyalarını toplayıp dükkanını çamurdan temizlemeye çalışıyor.

 

 


Cumayeri’nde bir sel mağduru esnaf da Nejdet Keleş. Keleş üç dakikada selin her şeyi alıp götürdüğünü belirtirken “sel bir afettir, sabretmemiz gerekir” diyerek büyük bir sabır örneği sergiliyor.

 

 


Her halükarda Cumayeri esnafı tutunacak bir dal arıyor, devletin kucak açmasını sabırsızlıkla bekliyor.

 

 

 

Haber;E.Tayhan

 

 

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)