banner851

banner614

DOĞANLI' DA SU EZİYETİ!

banner619

Düzce Belediyesi'nin mücavir alana dahil ettiği köylerden Doğanlı'da uzun süredir suların kirli şekilde akması halkı mağdur ediyor. Yılın 9 ayı musluklardan çamurlu su aktığını dile getiren köy sakinleri arıtma olmaması nedeniyle temiz su kullanamadıklarını belirterek, belediyenin soruna çare bulmasını istedi.

banner846
Yerel Haber 09.10.2017, 11:39 22.11.2017, 18:02
1665
DOĞANLI' DA SU EZİYETİ!
banner844

Düzce merkeze bağlı Doğanlı Köyü sakinleri, evlerindeki musluklardan çamur aktığını ve bu yüzden suyu kullanamadıklarını belirterek, sorumluları göreve çağırdı.

Düzce Belediyesi'nin mücavire aldığı köylerden olan Doğanlı'da çamurlu su nedeniyle bulaşık ve çamaşır makinelerinin bozulduğunu belirten tepkili vatandaşlar, defalarca iletmelerine rağmen belediyeden bir sonuç alamadıklarını savundu. 

Kirliliği gözler önüne seren görüntü
Öncü What'sApp İhbar Hattı'na gönderdiği videoda musluktan akan suyun ne kadar kirli olduğunu gözler önüne seren köy sakinlerinden biri, şu ifadeleri kullandı: 

"Evdeki makinelerimiz zarar görüyor"
"Biz bu çamurlu su vahşetini yılın neredeyse 9 ayı çekmekteyiz. Bir yetkili de bu soruna el atmıyor. 
Ne el yıkanıyor ne çamaşır ne bulaşık! Evdeki makinelerimiz zarar görüyor. Bu su Aksu Köyü'nden geliyor. Yağmurun etkili olduğu günlerde ormanda çalışma yapan iş makinelerinin de etkisiyle su bu hale geliyor. Arıtma olmadığından çamurlu akıyor." 

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (12)
.... 4 yıl önce
Nankörlük yapmayın bu köyde 2. Kata su çıkmıyordu şimdi şarıl şarıl akıyor. 9 ay çamurlu içiyoruz yazan şahsiyet sen hangi köyde yaşıyorsun bende o köydenim böyle birşey yok insanları kandırmayın. Sadece bu aylarda oluyor bu durum.
aydın 4 yıl önce
Bu su sadece doğanlıya değil 4 köye doğanlı muncurlu musababa yeşilçam köylerine gidiyor 9 ay bulanık su diyerek Nankörlük ve edepsizlik yapıyorlar yılda toplam 20 ile 30 gün arası aşırı yağışlarda bulanma oluyor busorun da yakında bitecek
Saziyeli 4 yıl önce
Sağolsun istilli içme suyumuz çok güzel bide aritma parasi aldilar hane basina 250 lira suyu insan değil hayvanlar zor iciyor çeşmelerden yaprak.tas ne ararsan akiyor
Doğanlı sakini 4 yıl önce
Birileri köyümüzün yönetilme şeklini araştırsa çok memnun kalacağız. Su saati değiştiği için her haneden 250 şer tl toplandı ve her ay su paraları ödeniyor. Ama köye bir çivi çakılmıyor. Sular çamurlu, aktivite alanı yok..
Civit 4 yıl önce
Yıl olmuş 2017 merkeze bağlı bir mahalle olmuş doğanlıda temiz su akmıyorsa tramvay değil havalimanı yapsan düzceye ne fayda yıllardır doğanlıda yaşıyorum her yağmur yağışında bu sorun oluyo.bırak su içmeyi insan bu suda yıkanamaz bile
Bir yolcu 4 yıl önce
Bu derdimizi neden gündem yapamiyoruz bu kadar nüfus şu içemiyor ama herkes mutlu sayin öncü tv yetkilileri bari siz şu grup suları için yağmurlu bir günde bi zahmet haber yapın vatandaşın çilesini görsün birileri.
DOĞANLILI 4 yıl önce
KARDEŞİM BU ADAMLAR SU BORULARINI DÖŞEDİLER HANE BAŞI 250 TL GİBİ BİR ÜCRET ALDILAR YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM VE HER AY 30 TL DEN AŞAĞI SU FATURASI GELMİYOR...BU SABAH UYANDIM ELİMİ YÜZÜMÜ YIKAYACAĞIM SULAR ÇAMUR RESMENNN MUHTARA SORSAN OHOO..
Akp li 4 yıl önce
İsmail Bayramoğlu düzcenin 10 yıllık su sorununu çözmüştü. Satıldığı afişte öyle yazıyordu. Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. Onun zamanından beri ve halen biz şu sıkıntısı çekiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın