banner851

banner614

DÜNYA ŞAMPİYONUNA VEFASIZLIK

2013 yılında Güney Kore’de düzenlenen Özel Olimpiyatlar Dünya Kış Oyunları’nın kayak branşında Türkiye'yi temsil ederek kazandığı 1 altın ve 2 gümüş madalyayla Dünya Şampiyonluğu bulunan zihinsel engelli İsmail Yılmaz, başarısından dolayı Kaynaşlı Kaymakamlığının kendisine verdiği ev sözünün yerine getirilmesini bekliyor.

banner619
Yerel Haber 19.11.2016, 14:09
1741
DÜNYA ŞAMPİYONUNA VEFASIZLIK

Kaynaşlı Merkez Mahallesi İstanbul Caddesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan 18 yaşındaki zihinsel engelli İsmail Yılmaz üç yıl önce Güney Kore’de düzenlenen Özel Olimpiyatlar Dünya Kış Oyunları’nın kayak dalında elde ettiği derecelerle 1 altın, 2 gümüş madalya kazandı.

111 ülke ve 2300 sporcunun katıldığı kış oyunlarından Türkiye’ye 3 madalya ve Dünya Şampiyonu apoletiyle dönen Yılmaz, dönemin Kaynaşlı Kaymakamı tarafından kendisine verilen ev sözünün aradan geçen üç yıla rağmen yerine getirilmediğini savundu.Annesi Nurhan Baş ile birlikte kiracı olarak bulundukları iki odalı evde 3 kardeşi ve üvey babası ile yaşayan Yılmaz, üç yıl önce Kocaeli Kartepe Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gördüğü dönemde Güney Kore’de düzenlenen 2013 Özel Sporcular Kış Olimpiyatları’na katıldı.

Kış oyunlarında başarılı olarak Dünya Şampiyonu olan Yılmaz, annesi Nurhan Baş ile üç yıldır kendilerine verilen sözün yerine getirilmesi için mücadele veriyor. Yetkililerin kendilerini oyaladıklarını ifade eden anne Baş, “Oğlum Türkiye’yi temsil ederek Dünya Şampiyonu oldu. Herkesi gururlandırdı. Bende oğlumun hakkını verilmesini istiyorum.” dedi.Dünya Şampiyonu Yılmaz, ise kaymakamlığın kendisine verdiği ev sözünü yerine getirmediğini söyledi. Yılmaz ve Baş yetkililerden seslerini duyarak kendilerine verilen sözün gerçekleştirilmesini bekliyor.
 
 

banner844
Yorumlar (4)
Kaynasli 5 yıl önce
Söz vermiş ise tutmali
erkan baş 5 yıl önce
Madem ki söz veriyorsunuz sözünüzü yerine getirin yetim hakkı yemeyin
nsm 5 yıl önce
evi, oy getirisi olana verir gibi yapar bu güruh.bunlara oy getirenler cogunlikla fakir olmustur ama onlara ev verir gibi yapip yine 'bilinen' lere verirler ödülü. baska türlü yapamazlar, cünkü partinin kurulus amaci bu. bakin o belediyeye, dünya kadar zirva harcamalari yok mu?
TEFA Ulm. 5 yıl önce
Gurur ve şereften duygulanacak, anlayacak adam varmıki.? Millete verilen sözü ne zaman yaptılarki....! Kendi menfaatlerinden ona zamanları yok...? Allah gönlüne göre versin evlat. Sevgilerimizle.....