banner851

banner614

DÜZCE DEMİRAĞLARLA ÖRÜLECEK

banner619

Milletvekili İbrahim Korkmaz’dan sonra bir demiryolu müjdesi de Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’tan geldi. Albayrak, sahil yolu projesi kapsamında Akçakoca’dan geçecek demiryolu projesi için yeni güzergah belirlendiğini, bu güzergahta 8 tünel yapılacağını söyledi. Albayrak, demiryolu ile İstanbul-Akçakoca arasının 1,5 saate düşeceğini belirtti.

banner846
Yerel Haber 07.04.2012, 18:10
217
DÜZCE DEMİRAĞLARLA ÖRÜLECEK
banner844

Düzce’nin dört bir yanı Demirağlarla örülecek. Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın Düzce’nin İstanbul ve Sakarya’dan gelecek olan demiryolu ağı içine alınacağını söylemesinin ardından, yıllardır devam eden karasu-Bartın sahil demiryolu projesi ile ilgili olarak bir açıklamada Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’tan geldi. Akçakoca’yı 3. Boğaz köprüsüne bağlayacak olan sahil demiryolu projesinin Döngelli, Edilli, Karaburun ve Melenağzı güzergahından geçeceğini söyleyen Albayrak, bu güzergahın yeni belirlendiğini, henüz proje aşamasında olduğunu ve karayolları 4. Bölge müdürlüğü tarafından yapılacağını söyledi. Albayrak bu proje ile İstanbul-Akçakoca arasının 1-5 saate ineceğini ifade ederek, “ Bu yol Akçakoca turizmine büyük hareketlilik kazandıracak. Turizmde en büyük gereklilik ulaşımdır. Akçakoca, İstanbul’ a yakın turizm şehirlerinden biri olacak. henüz proje aşamasında. Büyük ihtimalle Ağustos-Eylül ayında ihalesi yapılacak. “ dedi.
Albayrak, duble yol çalışmalarının proje aşamasının bittiğini de söyleyerek, Döngelli köyü ile  Melenağzı köyü arasında yapılacak 8 adet tünelden hem demiryolu , hem de karayolunun geçeceğini, eski  duble yolun yine kullanıma açık olacağını ancak turizm yolu olarak kullanılacağını vurguladı.

Yorumlar (0)