banner851

banner614

DÜZCE'YE BU LAZIM!

Trafikteki dikkatsiz sürücüler yüzünden tehdit altında olan yayaların güvenliğini sağlamak amacıyla Aydın'da Türkiye'ye örnek bir uygulamaya başlandı. 3 boyutlu yaya geçidi uygulaması sayesinde geçidi bir barikat gibi gören sürücüler önce yavaşlıyor ardından duruyor. Yayalara karşı bir farkındalık oluşturan bu uygulamanın yaya geçitlerinde sık kazalar yaşanan Düzce'de de hayata geçirilmesi bekleniyor.

banner619
Yerel Haber 11.12.2017, 16:51 12.12.2017, 17:00
6033

Türkiye'ye örnek olacak uygulama!

Aydın Büyükşehir Belediyesi trafik güvenliği için çok farklı bir projeye imza attı. Türkiye'ye örnek olacak nitelikte bir yaya geçidi uygulamasını başlatan belediye, en işlek bulvarlardan biri olan Hürriyet Bulvarı üzerinde 3 boyutlu yaya geçidi oluşturdu. Bakanın bir kez daha baktığı 3 boyutlu geçit ile özellikle trafikte dikkatsiz ve tehlike şekilde seyreden sürücülerin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Yaya geçitleri "3 boyut" özellikli boyandı

Özellikle yaya geçitlerinde sık kazalar yaşanmasına bağlı olarak bir çözüm arayışına giren belediye, yaya geçitlerinin 3 boyut özellikli boyanması yöntemine başvurdu. Bu sayede yaya geçitlerine yaklaşan sürücüler yaya geçidini ilk önce bir barikat olarak görüyor ve yavaşlıyor. Çoğu ise aracını  durdurmak zorunda hissediyor.

Yayaların güvenliğinin sağlamayı amaçlandı

Yeni yapılan uygulamayla, trafikte dikkatsiz sürücüler yüzünden tehdit altında olan yayaların güvenliğinin sağlamayı amaçlandı.

Yaya geçitlerinde sık kaza yaşanan Düzce'de de hayata geçirilmeli

Sürücülerde yayalara karşı bir farkındalık da oluşturan 3 boyutlu yaya geçidi uygulamasının yaya geçitlerinde sık kazalar yaşanan Düzce'ye de örnek olması bekleniyor. Yollarda hızla seyreden sürücüler yüzünden vatandaşların çoğu cadde ve sokağa hız kesiciler istediği Düzce'de sürücülerin önce yavaşlamasını daha sonra ise durmasını sağlayan bu uygulamanın belediye tarafından hayata geçirilmesi halinde yayaların karşılaştığı tehlikeleri önlemek adına önemli bir adım atılmış olacak.

Yaya geçitlerinde yavaşlamayan sürücüleri adeta hız kesici gibi durduracağı Aydın örneğinden anlaşılan 3 boyutlu geçitin Düzce'de uygulanması ile yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesi sağlanacak.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (15)
Gerek yok 4 yıl önce
Böyle bir uygulamayı Düzce kaldırmaz. Ancak medeni şehirlerde uygulanabilir. Başına dikilip aval aval bakıp zıplamaya kalkar buranın insanı.
Kerem 4 yıl önce
Eskisini kullanan varmıki bundan lazım bizim halkımız canı nereden isterse oradan çapra bir şekilde geçiyor zaten
Uğur 4 yıl önce
Sadece suruculermi dikkatli olacak ya yayalar
Haha 4 yıl önce
Düzceye kursalar millet ani fren yapar arkadan gelen de öndekine imza atar
Öğrenci 4 yıl önce
Bir bu eksikti onu yapcağınıza bozuk yolları düzeltin Düzce'nin çamuru kendimi bildiğim bileli bitmedi
Bunu yapsanız ne olur yapmasanız ne olur kim uyacak ? 10 kisiden 1'i oda düzceli olmaz :)))
Batandaş 4 yıl önce
Sürücü olabilmek için ehliyet alıyoruz ancak iyi olmak için kimseden ehliyet almaya gerek yok… Öncelikle yayalarımız yolu çapraz değil düz geçmeyi ve yaya geçitleri kullanmayı öğrensinler. Geriye kalan SORUNLAR halledilir.
1 ay çalışır sadece 4 yıl önce
işe yararamaz, hızlı gidenler bu yolları bilmeyenler değil bizim insanlarımız, bi yavaşlar iki yavaşlar sonra basar gaza. sonra bide bu gereksiz boya israfını kim yaptı falan diye başlarız 1 ay sonra
Denizzz 6181 4 yıl önce
Duzce ye gelse bile bizim şoförler alışınca hic tınlamazlar bile bunu olması gereken se saygı ve hoşgörü empati olursa her şey daha iyi olur bence...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın