banner851

banner614

DÜZCE'NİN KADERİ DEĞİŞECEK

Düzce Teknopark A.Ş. ile Düzce Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) arasında işbirliği protokolleri imzalandı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, “Düzce Teknopark, Düzce’nin kaderini değiştirecek projelere imza atmak için kurgulanmış bir yapıya sahip." dedi.

banner619
Yerel Haber 17.09.2013, 15:16
216
DÜZCE'NİN KADERİ DEĞİŞECEK

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Törende konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, üniversite, Düzce ve ülke için hayırlı bir iş olduğunu belirterek, “Düzce Teknopark, Düzce’nin kaderini değiştirecek projelere imza atmak için kurgulanmış bir yapıya sahip. Aynı yapılanmaların üniversitemizde de karşılıkları olarak TTO ile DÜBİT mevcut. Düzce Teknopark'taki katma değeri yüksek bilgi bazlı, teknolojiye dönüştürülebilecek çalışmaları Düzce Üniversitesi’nin bu iki birimi ile daha verimli, daha etkin, sanayicimize, girişimcimize daha iyi hizmet sunulabilir koşullarda gerçekleştirilmesi için işbirliği anlaşmaları imzalıyoruz.” dedi.

 50 YIL, 100 YIL SONRASI KURGULANIYOR

Şerifoğlu yapılan işbirliği anlaşmaları ile Düzce’nin 50 yıl, 100 yıl sonrasını hayal eden, kurgulayan, girişimcilerine ve sanayicilerine destek veren yapıların bir araya gelmesi Düzce ve ülke için büyük bir mutluluk olacağını vurguladı. Protokolün son derece önemli olduğunu vurgulayan Düzce TSO Başkanı Fahri Çakır ise Üniversite ile gönül anlaşmasının çoktan yapıldığını belirterek, “Bu anlaşmanın gereğinin yapılacağını, bu ifadelerin altının dolacağına inancımı belirtmek istiyorum. Bu anlaşmanın Üniversitemize, Düzce’mize ve teknoloji ile ilgili herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

 

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)