banner851

banner614

EN RENKLİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

Bu yıl 4.’sü düzenlenen Düzce Otları Tyche Bereket Festivali kapsamında Düzce Belediyesi önünden Anıt Park Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Renkli anların yaşandığı yürüyüşe yoğun katılım sağlandı.

banner619
Yerel Haber 05.05.2018, 16:37 06.05.2018, 18:39
3547

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi öncülüğünde Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi işbirliği ile bu yıl 4.’sü yapılan ‘Düzce Otları Tyche Bereket Festivali’nin ikinci günü doludizgin devam ediyor. Festival programı kapsamında Düzce Belediye Meydanı’ndan Anıtpark Meydanı’na kadar yürüyüş düzenlendi.Kadın erkek her yaş ve yöreden vatandaşın katıldığı yürüyüş Düzce Belediye Bandosu ve halk oyunları ekibi eşliğinde yapıldı.
Kortej yürüyüşü ulusal ve yerel basın yakından takip etti. Yürüyüş esnasında renkli görüntüler yaşandı. Düzce belediyesi bandosunun çaldığı oyun havalarına katılımcılar danslar ve alkışlarla eşlik etti.Yürüyüşe protokol üyeleri de ilgi gösterdi. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile eşi Nursel Ay, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak, CHP İl Başkanı Vildan Cemşit, TSO Başkanı Tuncay Şahin, CHP Milletvekili aday adayları olan Zafer Teber ile İlknur Başak Tütüncü yürüyüşe katılan isimler arasında yerini aldı.Anıtpark Meydanında sona eren yürüyüş sonrası Düzce Belediyesi Halk Dansları Topluluğu gösteri sergiledi.“Büyük ilgi ve katılım var”
Yürüyüşün ardından festivale ilişkin bir değerlendirmede bulunan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, “Düzce Belediyesi olarak meydanda çok sayıda stant kurduk. Gerçekten düzenlenen festivale ilgi çok büyük. Yürüyüşe bile çok sayıda vatandaşımız ilgi gösterdi. Yaklaşık bir ton civarında kaldirik ayrıca ısırgan otu, dereotu gibi otların sergisini ve tanıtımını yapıyoruz” diye konuştu.Haber: M.AYDIN
 

Yorumlar (3)
Galıcıgonutlalı 3 yıl önce
Tüm etkinlikler orada yapılsın Kalıcıkonutlar yine terk edilmiş üvey evlatliğa devam etsin.... Kalıcıkonutlar belediye olmalı ki Hizmet görsün. Başkada çare yok gibi.
Vizyonsuzluk 3 yıl önce
Yerel yöneticilerin vizyonu ot festivali.Bırakın bu isleri hamur açan kadın dernekleri vs yapsın.Az ilin temel sorunlarına kafa yorun.
Gayret emmi 3 yıl önce
Ot şenliği yapana kadar et şenliği yapsanız valilik belediye STK ortak etkinlik olarak hayvan kesse ihtiyaç sahibi vatandaş sebeplense daha güzel olur