banner851

banner861

FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İÇİN SIRAYA GİRDİLER

banner619

Balıkçıların ağına, 1 metre 50 santimetre boyunda, 45 kiloluk yayın balığı takıldı. Balıkçı tezgâhında sergilenen insan boyundaki balık, görenleri şaşırtıyor. Balıkçı tezgâhındaki balığı görenler fotoğraf çektiriyor.

banner846
Yerel Haber 06.11.2020, 13:34
4705
FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İÇİN SIRAYA GİRDİLER
banner844

Kızılırmak’ta balıkçılar tarafından yakalanan yayın balığını Düzceli balıkçı Onur Hazır, tezgâhında sergileyince vatandaşların yoğun ilgisini çekti.

Onur Hazır, tezgâhına asarak sergilediği büyük yayın balığını gören vatandaşlar gözlerini balıktan alamıyorlar. Şaşkınlık içinde insan boyundaki balığa bakan birçok Düzceli bu tip balığı sadece televizyonlarda gördüğünü dile getirirken bazı vatandaşlar ise bu boydaki balığı ilk defa gördüklerini söylediler.

Bazı vatandaşlar ise insan boyundaki balıkla fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler. 1 metre 50 santim boyunda, 45 kilo ağırlığında yayın balığının Kızılırmak’ta yakalandığını dile getiren Düzceli Balıkçı Onur Hazır; “Bu balık Kızılırmak’tan geliyor. Sivas’tan tezgâhımıza geldi. Yayın balığı, karabalık dediğimiz bir balık. Bembeyaz eti olan, kılçığı olmayan bir balık. Tatlı suda yenebilecek en lezzetli balıklardan bir tanesi. Bu balığı tezgâhta görenler ‘böyle bir şey görmedik’ diye şaşırıyorlar. Bu bölgede de öyle bir balık tutmak zor. 40-45 Kilo gelen bir balık. Bütün halinde isteyen olursa 35 TL’den veriyoruz” dedi. (İHA)

Yorumlar (0)
15°
hafif yağmur