banner851

banner955

HAVANIZ GÜZEL OLSUN…

Düzce Belediyesi Düzce’de yaşanan hava kirliliğine karşı mücadele çalışmaları kapsamında bilgilendirme broşürleri hazırlayarak vatandaşa dağıttı. Broşürde hava kirliliği ile mücadelede vatandaşların göstereceği hassasiyetler konusunda çeşitli uyarılar ve bilgiler yer alıyor.

Yerel Haber 07.02.2018, 17:24 07.02.2018, 19:13
759

Düzce’de özellikle kış aylarında artan hava kirliliğinin önüne geçebilmek için Düzce Belediyesi’ne ait Zabıta ekipleri basılan konuya ilişkin broşürleri vatandaşa dağıttı.
 
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından “Düzce’de Hava Kirliliğine ‘DUR’ De!” başlıklı broşür hazırlandı. Hava kirliliği ile mücadelede vatandaşların göstereceği hassasiyetler konusunda çeşitli uyarılar ve bilgilerin yer aldığı broşürde Düzce’nin coğrafi konumu ve yaşanan hava kirliliğinin kaynağı hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Doğalgaz kullanımının güvenliği ve faydaları hakkında bilgilerin yer aldığı broşürde doğalgaz kullanımının 100 metrekarelik bir dairede ısınma, pişirme ve sıcak su ihtiyacının kömürden yüzde 62, elektrikte de yüzde 76 daha az ödeyerek karşılandığı belirtildi. Konu hakkında açıklama yapan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü hava kirliliği ile mücadelede Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi tarafından ortak girişimlerde bulunulduğu ve vatandaşların duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmanın hava kirliliği ile mücadele konusunda önemli bir yeri olduğu belirtildi. Açıklamada Düzce’de temiz hava ve temiz nefesin mümkün olduğu, bunun da temiz enerji ve doğalgaz kullanımının yaygınlaştırılması ile sağlanacağı ifade edildi.
 
Kalorifer tesisatının doğru döşenmesi ve kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlarında yer aldığı broşürler Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince şehir merkezinin birçok noktasında vatandaşlara ulaştırılıyor.

Haber: A. SARI

Yorumlar (4)
cemo 5 yıl önce
merkez ve merkez ilçelerde komuru yasaklamadan ve yakana ceza vermeden hiçbişey olmaz. duzcenin eğitilmesi zor. cezayla ,zorla adam oluruz anca
Düzceli 5 yıl önce
Öncelik sanayinin Düzce merkezden kalkması lazım..Sanayi esnafı Küçük Sanayi sitesine taşınması lazım acilen..
hepsi boş 5 yıl önce
düzce çanak içinde bir şehir.ve kirli havası asla gitmez.ovaya çöküyor.dağları geçemiyor.fabrika gelmesin.düzce kirlilik oranı yüzde 84 bolu yüzde 34 idi en son.biz etrafı açık havadar bir il değiliz.sanayi gelmesin.
madur 5 yıl önce
o zaman doğal gazı yaygınlaştırsınlar önce merkezde gitmeyen yer kalmasın
19
parçalı bulutlu